Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům kultury má nejhorší za sebou

Hrubé stavební práce se v rumburském domě kultury chýlí ke konci. O tom se přesvědčili zástupci Městského úřadu Rumburk při pravidelném čtvrtečním kontrolním dnu. Již dnes je téměř hotova zadní přístavba, kde bude restaurace, zázemí pro herce a divadelníky, byly dokončeny práce ve sklepě, kam bude umístěna kuchyně a sklady. Značným stavebním úpravám byl podroben i hlavní sál. Malé divadélko v přízemí je přestavěno k nepoznání, zešikmená podlaha zaručuje budoucím divákům kvalitní pohled na rozšířené jeviště i na filmové plátno. Projekční kabina je již také postavena. V celé budově jsou již vybudována nová schodiště, výtahové šachty, sociální zařízení. V současné době se instaluje vzduchotechnika a zasklívají okna, je rozvedena elektroinstalace.
V příštích dnech se již začne s úpravami interiérů, zejména s omítkami, obklady a podlahami, dále se bude pokračovat s instalací vzduchotechniky a navíc i s instalací sanitární techniky. Již v prosinci tohoto roku by měla proběhnout kolaudace stavby a podle Ing. Jiřího Cobla, který vykonává funkci technického dozoru investora, tomu nic nestojí v cestě, protože harmonogram stavebních prací je stále dodržován.
Podle ředitelky Domu kultury Rumburk paní Heleny Menšíkové by se první představení mohlo v nově rekonstruovaném kulturním stánku hrát již v polovině února.
Rozsáhlá rekonstrukce domu kultury však není jedinou investiční akcí, která se ve městě děje. Současně s tím jsou nadále rekonstruována školská zařízení města. Školka v Jindřichově a Komenského bude mít brzy novou fasádu, již zanedlouho by mělo dojít k rekonstrukci oken ve škole U Nemocnice. Kromě toho se již připravuje rekonstrukce oken dvou panelových domů Na Valech. V letních měsících bude zahájena kompletní rekonstrukce MŠ Sukova.

Tisk Tisk | E-mail E-mail