Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Temné stránky Šluknovska

  • Více jak dva roky se dařilo 52leté ženě z Varnsdorfu nepozorovaně okrádat stát. V době od 1. 1. 2003 do 28. 2. 2005 jako statutární orgán obchodní společnosti v Rybništi neodváděla za zaměstnance pojistné na sociální zabezpečení a neodváděla daně z příjmu fyzických osob a zdravotní pojištění. Svým jednáním způsobila škodu 523.239,- Kč a vyšetřovatelé SKPV Rumburk ji v těchto dnech obvinili z trestného činu, ze kterého se bude zpovídat před soudem.
  • Zatím není známo, co bylo důvodem brutálního napadení muže z Rumburku, který byl 16. 7. 2005 kolem 03.30 hod. před restaurací v Rumburku surově napaden neznámým pachatelem. Útočník poškozeného napadl pěstmi do obličeje a na zemi jej kopal do těla. Poškozený utrpěl 2násobnou frakturu dolní čelisti s následnou hospitalizací v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a s dobou léčení cca 2 měsíce. Po útočníkovi, který z místa utekl, policie zatím pátrá.
  • Bohužel, ještě pořád je mezi námi dost těch, kteří se řídí pravidlem, že je snazší něco ukrást, než si na to vydělat prací. Jak jinak si vysvětlit důvody neznámého pachatele, který ze střechy kaple Nejsvětější trojice v obci Mikulášovice odcizil celkem 16 m2 měděného plechu a navíc poškodil další část střechy, čímž napáchal škodu za 15 tisíc korun.
  • V době od 23. 2. do 6. 7. 2005 odcizil 32letý muž z Varnsdorfu na teritoriu města Varnsdorf dvě osobní vozidla, 5 horských kol, čerpadlo s příslušenstvím, autorádio a 4 kompletní kola z osobního vozidla s celkovou škodou 115.210,- Kč. Rumburští policisté ho obvinili z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, krádeže a porušování domovní svobody. Výši trestu určí soud.
  • Před soudní stolicí se z trestného činu krádeže bude zpovídat i osmnáctiletý mladík z Varnsdorfu, který mezi 12. a 20. červnem vyloupil objekt Bažantnice ve Varnsdorfu se škodou 47 tisíc korun, a kabiny fotbalového hřiště v Dolním Podluží, kde způsobil škodu 400,- korun.
  • Automobily, ať již osobní, nebo nákladní, jsou mezi zloději stále v kurzu. Svědčí o tom i čin neznámého pachatele, který v noční době z 15. na 16. 7. 2005 odcizil z oploceného areálu firmy v Rumburku zaparkované nákladní vozidlo zn. Avia s uloženým zbožím na ložné ploše. Odcizením byla způsobena škoda 267.800,- Kč.
  • O den později, v noční době ze 17. na 18. 7. 2005 dostal jiný neznámý pachatel zálusk na osobní vozidlo Škoda Fabia, které bylo zaparkováno na polní cestě v Krásném Poli. Majiteli vozidla vznikla škoda 250.300,- Kč.
  • Již dávno není tajemstvím, že drogy na Šluknovsku jsou velmi oblíbeným artiklem, ať již pro ty, kteří na nich vydělávají, nebo pro ty, kteří je užívají. Čas od času některý z dealerů nebo vařičů omamných látek uvízne v policejní síti, a tak se také stalo 43letému muži z Varnsdorfu, který v době od 1. 7. 2003 do 30. 4. 2005 nejméně v 21 případech neoprávněně zprostředkoval a prodal nejméně dvěma osobám drogu za finanční hotovost. Rumburští policisté ho nyní stíhají pro trestný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.
Tisk Tisk | E-mail E-mail