Benteler v Rumburku slavnostně zahájil provoz

Tištěné noviny 21/2005 | 29. 11. 2005 | Nezařazené

Slavnostním přestřižením pásky byl v pondělí 17. října v Rumburku oficiálně zahájen provoz nového závodu německé společnosti Benteler Automobiltechnik AG. Slavnosti se kromě viceprezidenta firmy Klause Gläsera, vrcholných manažerů a ředitele Benteler Automotive Rumburk s.r.o. Jana Kýnla zúčastnil i předseda hospodářského výboru poslanecké sněmovny PČR Josef Hojdar (ČSSD) a výkonná ředitelka vládní agentury CzechInvest Karolína Bočková. Město Rumburk reprezentoval starosta města Ing. Jaroslav Sykáček a místostarostové Darek Šváb a Radek Engl. Ing. Sykáček při této příležitosti předal vedení nové společnosti pamětní vázu s ručně malovaným znakem města Rumburka.
Společnost Benteler Automobiltechnik AG, významný německý výrobce automobilových komponentů, je prvním investorem na nové rumburské průmyslové zóně, která byla vybudována v roce 2003. Společnost Benteler zde v rekordně krátkém čase několika měsíců vybudovala moderní závod, který již v tomto roce zajistil práci více jak stovce lidí. V příštím roce zde bude zaměstnáno 280 lidí.
Německá rodinná firma Benteler, která patří ke světovým výrobcům automobilové techniky, ocelových trubek a strojů, má více jak 125letou tradici. Ve 34 zemích celého světa vlastní 50 poboček a zaměstnává téměř 19 tisíc lidí. Prvním výrobkem, který opustí brány nového rumburského závodu firmy Benteler, bude zadní náprava pro automobil Peugeot a dále zadní nárazníky pro BMW Mini a Mercedes Benz třídy C. Při výrobě náprav, bezpečnostních komponentů karoserií a dalších dílů jsou v novém závodě použity nejnovější metody a technologie výroby, například tváření vysokopevnostních materiálů pomocí obřího lisu o výtlaku 3600 tun.
Firma Benteler Automotive Rumburk, s.r.o. je již druhou dceřinou společností firmy Benteler Automobiltechnik v České republice. Její sestry působí již několik let ve Stráži nad Nisou a v Chrastavě u Liberce. Dohromady všechny divize zaměstnávají více jak tisíc lidí.

tajemnik1

Viceprezident firmy Klaus Gläser (vpravo) přijal od starosty Rumburku Ing. Jaroslava Sykáčka malovanou vázu.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2005/11/29/benteler-v-rumburku-slavnostne-zahajil-provoz/