Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Den otevřených dveří v arboretu Střední lesnické školy Šluknov

U příležitosti Dne Stromů pořádá Střední lesnická škola Šluknov „Den otevřených dveří v arboretu“. „Stromové slavnosti“ se v českých zemích začaly pořádat od roku 1906 a bývaly při nich zasázeny někdy i tisíce stromů. V Americe to bylo ještě dříve, a to již v roce 1872. Myšlenka oslav „Dne stromů“ byla obnovena v České republice v roce 2000 a postupně se rozšířila na Slovensko a do Polska. Po celé zemi se lidé zapojují do nejrůznějších aktivit, většinou do obnovy lesů. Vrcholem dne je vyhlášení ankety „Strom roku“, ve které hlasují lidé z celé ČR. Přijďte s námi prožít tento den do arboreta.
Rozloha arboreta je 4,20 ha, leží v nadmořské výšce 404-427 m nad mořem. Současná druhová skladba představuje zhruba 146 jehličnatých a 151 listnatých taxonů. Počet kusů dřevin je cca 2100, neustále se však mění. Arboretum Střední lesnické školy Šluknov už mnozí jistě znáte a někteří se i rádi vracíte.
Srdečně vás všechny zveme na ,,Den otevřených dveří“, který se koná 22. října 2005 v arboretu v Kunraticích. Prohlídky začínají ve 13.00 a v 15.00 hodin. Ve 14.15 hodin jsou připraveny letové ukázky dravců a sov.

Tisk Tisk | E-mail E-mail