Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotografie Českého Švýcarska zdobí prostory parlamentu

Vernisáž výstavy velkoformátových fotografií Českého Švýcarska proběhla v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v pondělí 10. října. Velmi působivé snímky Václava Sojky a Zdeňka Patzelta, ředitele Správy Národního parku České Švýcarsko, zachycují přírodu našeho nejmladšího národního parku ve všech ročních obdobích.
Na padesát hostů vernisáže si se zaujetím vyslechlo recitaci veršů věnovaných Českému Švýcarsku, které přednesl herec Jan Potměšil a autorka básní Patricie Anzari.
Výstavu, která bude v prostorách poslanecké sněmovny umístěna do konce října, připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci s Kanceláří Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
„V současné době mohou zájemci spatřit další velkoplošné snímky Z. Patzelta a V. Sojky v Galerii NP České Švýcarsko na náměstí v Krásné Lípě, kde doplňují výstavu Staré mapy Českého Švýcarska, zároveň do 2. listopadu probíhá i stálá prodejní výstava těchto fotografií v Informačním středisku NPČŠ v Jetřichovicích, nyní jsou zde navíc ke zhlédnutí i fotografie z polského Národního parku Góry Stolowe,“ pozvala Dana Štefáčková z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.
V letošním roce již výstava s názvem České Švýcarsko – krajina plná tajemství zavítala na hrad Grabštejn, do Mostu, na zámek Kozel u Plzně, na Velehrad u Uherského Hradiště, ale i do německého Schirgiswalde.

Tisk Tisk | E-mail E-mail