Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Konec sezóny plné zvratů

Mistr republiky silničních motocyklů ve třídě Supermono z roku 2004 Libor Kamenický má za sebou náročnou sezónu na evropských tratích. Když se na ni na začátku roku připravoval, tak jen se skromným cílem nasbírat co nejvíce zkušeností a získat alespoň nějaké body.
Jeho výsledek byl o mnoho lepší, než předpokládal. Bodoval v každém závodě, který dojel, dvakrát si odvezl ze závodů v Čechách vavříny nejzlatější a v celkovém hodnocení se umístil na krásném 22. místě. Přesto se zdá, že není spokojen.
„Teď, když vím, že jsem mohl být lepší, tak mě 22. místo neuspokojuje,“ dodává roztrpčeně. „Nemohl jsem se zúčastnit všech evropských závodů, jednou z důvodu kolidování termínů, podruhé jsem měl po havárii rozbitý motocykl a taky trochu sebe. Navíc, v některých závodech byl výkon stroje poznamenán dětskými nemocemi nového motoru. Zjistili jsme, že je nutné řadu věcí na motocyklu vyměnit, aby byl stroj spolehlivější a výkonnější.“
V celém evropském seriálu jen dvakrát Libor Kamenický nedojel. Jednou havaroval v Brně, podruhé v Holandsku. Tam si však vybral svůj díl smůly, a to zrovna v zatáčce, která má na svědomí již několik těžkých pádů. „Najel jsem si špatně do zatáčky a vyneslo mě to z ní. Proletěl jsem ve dvousetkilometrové rychlosti bezpečnostní zónou a o pár metrů dál skončil v kotrmelcích. Naštěstí žádné vážnější zranění, kromě otřesu mozku a vykloubeného ramena, jsem neměl. Motocykl na tom byl podstatně hůř,“ vzpomíná Libor Kamenický.
Týden na to, ne zcela ještě ve formě a se stále bolavým ramenem, se zúčastnil závodů v Branné. Zde v těžké konkurenci třiceti nejlepších evropských závodníků překvapil nejen je, ale i sám sebe. Fenomenální jízdou se mu podařilo nechat své konkurenty hluboko za sebou, dojet do cíle jako první a ještě vytvořit nový traťový rekord.
Třešničkou na dortu celé sezóny bude podle Libora Kamenického poslední testování na mosteckém okruhu. Zde si budou moci zajezdit i jeho sponzoři a sezóna tak bude ukončena v přátelském duchu.
A co bude dál? „Nejdříve pojedu po několika letech na dovolenou. Potřebuji si odpočinout, únavu už cítím několik posledních týdnů v celém těle. Přes zimu pak musíme připravit nový stroj, kompletně nový podvozek, musíme upravit a vyladit motor. A v dubnu už začíná sezóna nová a kolotoč se roztočí nanovo.“
A co si Libor Kamenický od nové sezóny slibuje? „V příštím roce se chci zaměřit již jen na Evropu, sehnat sponzory a nastoupit do každého závodu. Nemám sice na to, abych dosáhl na špičku, protože můj motocykl na ty nejlepší nestačí svým výkonem, ale v každém případě chci v každém zá-vodě bodovat a na konci sezóny dosáhnout nejhůř na patnácté místo,“ dodává jeden z nejlepších našich motocyklových závodníků Libor Kamenický.

Tisk Tisk | E-mail E-mail