Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Ještědu jsou připraveni na lyžaře

Rozšířené, přehledné a bezpečnější sjezdové tratě letos čekají na lyžaře ve Sportovním areálu Ještěd (SAJ). Horské středisko bude v nadcházející zimě zasněžovat kromě Plání všechny sjezdovky.
Společnost využila stavební sezónu a prodloužila zasněžovací systém do dalších partií Ještědského hřbetu, které byly doposud závislé na přírodních podmínkách. „Terénní úpravy realizované v průběhu roku 2005 vylepšily profily a komfort areálu. Některé tratě jsme rozšířili a vyrovnali jejich povrch a současně odstranili překážky,“ uvedl ředitel SAJ Vít Pražák. Horské středisko například upravilo sjezdovku Pod lany, která je propojena s tratí F10. Letos poprvé bude přístupná po dokončovaném traversu od horní stanice sedačkové lanovky z Černého vrchu.
Sportovní areál na Ještědu vstupuje do zimní sezóny 2005/2006 s přibližně devíti kilometry lyžařských tratí, sedmi sjezdovkami a devíti vleky a lanovkami, včetně kabinkové visuté dráhy v majetku Českých drah. Horské středisko v porovnání s loňským rokem zdražilo některé jízdenky. Podle ředitele Pražáka však ceny v průměru vzrostly o přibližně pět procent. Nejvyšší zvýšení v hlavní sezóně doznal celosezónní ski pass, a sice z 4 800 Kč na 6 000 Kč. O pouhých deset korun narostla cena celodenní jízdenky bez nočního lyžování na nynějších 430 Kč a večerní lyžování je dražší o 10 Kč, když návštěvník za jízdenku zaplatí 200 Kč. SAJ bude cenové úpravy kompenzovat zavedením speciálních slev. Například v pondělí a v úterý návštěvníci ušetří až patnáct procent na jízdném v podobě poskytovaných slev.
Lyžařský areál na Ještědu patří k předním horským střediskům v zemi. V letošním roce znovu obhájil svou pozici, když mu sdružení Svaz provozovatelů lanovek a vleků a Sitour, stejně jako loni, udělilo čtyři hvězdičky.
Minulá zimní sezóna přilákala na Ještěd rekordních 67 tisíc návštěvníků. O rok dříve na Ještědu lyžovalo 44 tisíc lidí a v sezóně 2002/2003 pouze 36 tisíc.

Tisk Tisk | E-mail E-mail