Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburská bowlingová liga začala

Prvními dvěma koly odstartoval již 7. ročník Rumburské amatérské bowlingové ligy. Do letošního ročníku se přihlásilo 13 mužstev, přičemž složení zůstalo prakticky beze změn. U některých družstev došlo ke změně názvu. Letos se na bowlingových drahách nepředstaví oproti loňsku celek JVB, Nároďák Sloup a Ratio Rumburk.
Již úvodní kolo naznačilo, kde hledat hlavní favority. Pendolino Rumburk porazilo svého soupeře nádherným náhozem 1685 a tím se krásně zapsalo hned na začátku. Další vítězství si při-psala družstva I.P. Connect, Sportcentrum, MěÚ Rumburk, Bowling Krásná Lípa i českolipský bowlingový klub. Je předčasné spekulovat, ale tyto celky si to s největší pravděpodobností rozdají o celkový primát. A určitě nebude o překvapení nouze a soutěž může oživit i některý černý kůň. Z jednotlivců se nejvíce dařilo J. Cháberovi (Sportcentrum), který zaujal dvakrát výkonem 415 a 416 bodů na dvě kola. Kromě tohoto kvalitního náhozu padly i další čtyřstovky, z toho jedna J. Vašutovi (Pendolino) 426, a tím byl letos hozen nový rekord dráhy. Na výsluní v žebříčku mužů se tak může radovat zmiňovaný J. Chábera, druhé místo si udržuje jeho oddílový kolega J. Čech a třetí místo zatím patří T. Pelcovi (I.P. Connect).
Do čela žebříčku žen se podle očekávání vyhoupla A. Majarová (Sportcentrum), i když druhá R. Ringelhánová (I.P. Connect) ji slušně šlape na paty. Bronzový stupínek prozatím patří R. Krausové (BC ČL), ale pořadí se bude s růstem odehraných kol určitě často měnit.

Tisk Tisk | E-mail E-mail