Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Svaté ostatky Buddhy se zastavily v Dolním Podluží

To, co pro křesťanský svět znamená Turínské plátno, jsou pro vyznavače Buddhismu Svaté ostatky Buddhy Shakyamuni staré dva a půl tisíce let. Relikvie obsahující útvary podobné krystalům a perlám a úlomky kostí, které zachovali duchovní mistři po kremaci zemřelých, byly po staletí chráněné mnichy v tibetských klášterech až do okupace čínskou armádou v roce 1959. A potom pečlivě schovávané a opatrované v nejvýznačnějších rodinách Tibeťanů a buddhistických mnichů po celém světě přežily v ústraní desítky let až do dnešních dnů. Díky duchovnímu projektu Maitreya, který patří k největším projektům na světě v celé dlouhé historii lidstva, a díky jeho řediteli Lamovi Zopa Rinpoce se před několika roky vrátilo na svět několik malých zlatých schránek s Buddhovými ostatky a relikviemi jeho žáků a význačných mistrů a učitelů buddhistického učení.
A další relikvie, tak dlouho ukrývané, na sebe nenechaly dlouho čekat. Mnoho žijících buddhistických mistrů různých tradic a míst původu, například z Barmy, Indonésie, Thajska, Tibetu a Taiwanu, kteří tyto vzácnosti dlouhou dobu ukrývali před nepřáteli učení, je dnes darovali projektu Maitreya. Relikvie Buddhy Shakyamuni daroval sám jeho Svatost Dalai Lama.
Díky tomu je sbírka relikvií dnes již opravdu mimořádná a obsahuje několik set schránek.
Poté, co Lama Zopa potvrdil pravost těchto relikvií, začaly putovat světem a šířit všeodpouštějící a nekonečnou lásku a pozitivní energii ve všech koutech světa a propagovat projekt Maitreya, který je na světě ojedinělý nejen svou velikostí ekonomickou, ale i duchovní.
Jedna ze zastávek na cestách Buddhových relikvií se konala v neděli 9. října v Buddhistickém centru v Dolním Podluží.
Několik desítek vyznavačů tohoto učení, ale i jen obyčejných diváků, zavítalo do tohoto malého, z venku nenápadného domečku, aby uvnitř mohli obdivovat největší poklad tajemného Tibetu.
Schránky s ostatky svatých nenechaly snad žádného návštěvníka lhostejnými. Na to ostatně upozorňoval i vedoucí Buddhistického centra v Dolním Podluží Giovanni Conchin: „Jakmile se přiblížíte k těmto relikviím, budete mít zvláštní pocity, zvláštní náladu, ucítíte změnu k lepšímu, která přichází, někteří z vás ucítí i uzdravení ze svých nemocí.“
„Relikvie jsou ostatky Mistrů, kteří věnovali svůj život duchovním praktikám pro blaho druhých. Každá část jejich těla má pozitivní energii, která inspiruje laskavost a snižuje negativitu. Proto jsou relikvie tak vzácné,“ 
vysvětluje Lama Zopa Rinpoce.
Zvláštní, tichá a laskavá nálada byla v přítomných umocněna udělováním požehnání přítomnými buddhistickými mnichy a závěrečnou meditací. Relikvie, které do Dolního Podluží cestovaly několik měsíců přes mnoho evropských zemí, se hned druhý den vydaly na cestu do Polska. V naší republice je uvidíme až příští rok v Praze. Na celé své dlouhé pouti budou mezi lidmi šířit lásku, která z nich vyzařuje a také podporu projektu Maitreya, který by měl přispět k ekonomickému a duchovnímu rozkvětu Indie a celého lidstva.

podluzi1
Tisk Tisk | E-mail E-mail