Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čeští judisté byli v Paříži nejúspěšnější

V pařížské čtvrti Menucourt se ve dnech 20. až 23. října konala mezinárodní Velká cena Paříže v Judo. Česká výprava složená převážně z judistů našeho kraje vybojovala se svými patnácti medailemi celkové prvenství.
Členové Judoklubu Rumburk získali hned tři zlaté medaile. V kategorii mláďat do 26 kilogramů vyhrála naše Klár-ka Stodůlková, v kategorii starších žáků do 42 kilogramů zvítězil David Vodička a ve starších žácích do 50 kilogramů získal zlato Jakub Hanek. Stříbro si z kategorie mláďat odvezl Daniel Helikar. Další člen výpravy Ondřej Pimpara byl ve své skupině třetí. Tentokrát se však nevedlo Tomáši Rákosníkovi, který své první utkání prohrál a v použitém KO systému byl vyřazen. Trenér Jiří Hynais měl navíc na starost Kláru Černou z Litoměřic, která skončila na druhém místě v kategorii dorostenek do 44 kg a Matěje Robla z Hradce Králové, který byl druhý v těžké váze starších žáků.
Naši judisté se utkávali s Francouzi, Belgičany, Rumuny, Angličany a také s černými účastníky této soutěže. O. Pimpara s Jordinem z Trinidadu, K. Stodůlková se Sankusovou z Tunisu, D. Vodička s Kaschasem z Martiniku a D. Helikar s Edmundem z Madeiry. Soutěž byla rozvržena do více dnů a závodníci, kteří ten den nezávodili, se věnovali prohlídce Paříže. Viděli Eiffelovu věž a vylezli až do jejího třetího patra, viděli Invalidovnu, Notre Dame, Napoleonovo muzeum, Versailles a další pamětihodnosti.
V sobotu večer uspořádal primátor Paříže banket pro vedoucí výprav a starší členy družstev. Zde jsme se vzájemně seznamovali a nejvíce nás zaujala výprava černých, usměvavých sportovců z Martiniku, kteří ovšem vůbec nevěděli, kde leží naše zem. Martinik leží v Jižní Americe na souostroví Malé Antily v Karibském moři, což jsme my samozřejmě věděli. Výprava se všem členům líbila a obohatila každého o nevšední zážitky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail