Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dražba Fénixe se nekonala

Český svaz ochránců přírody Tillia organizoval v rámci Dřevařského sympózia v Krásné Lípě dražbu sochy Fénixe, jejíž výtěžek měl být věnován na opravu Mariiny vyhlídky v Jetřichovicích. Dražba se nakonec nekonala.
„Důvodem bylo to, že na dražbu nepřijeli téměř žádní zájemci, kteří by byli ochotni sochu Fénixe za vyvolávací cenu sedmi tisíc korun koupit,“ vysvětluje hlavní organizátor dražby Jakub Juda. „Ale naše úsilí pomoci Národnímu parku České Švýcarsko v opravě této nádherné vyhlídky nekončí. Již na prosinec jsme připravili další dražbu, které by se měli zúčastnit i zástupci Nadačního fondu Most naděje, od kterých si slibujeme, že budou mít větší zájem na koupi tohoto dílka,“doufá Jakub Juda.
Mariina vyhlídka byla až do tohoto léta velmi navštěvovanou skalní vyhlídkou s dřevěným altánem. Původně požární pozorovatelna byla turisticky zpřístupněna v roce 1856 knížetem Ferdinandem Kinským. Z původního názvu Velký Ostrý byla skála přejmenována podle manželky majitele panství – kněžny Marie Anny Kinské.
Tato turistická atrakce podlehla v létě požáru, který způsobili dva nepozorní turisté od zapálené svíčky. Správa národního parku však již uvažuje o její rekonstrukci, se kterou by se mělo začít již v příštím roce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail