Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lampionový průvod vedl svatý Martin

Stovky dětí s lucerničkami a lampiony oslavily v pátek 11. listopadu na Dobrovského náměstí v Rumburku svátek svatého Martina.
V zahradě římskokatolické fary byla slavnost zahájena promítáním diapozitivů s výjevy ze života tohoto světce. Nadšení však mezi dětmi způsobil příjezd samotného Martina ve zbroji římského vojáka, kterým za života byl, na svém bujném koni. Poté, co poník Lucinka předvedl, jak umí poprosit a poděkovat, postavil se spolu se čtyřmi chrabrými hasiči do čela lampionového průvodu a vyrazil do rumburských ulic směrem na Lužické náměstí.
O svatém Martinovi se vypráví mnoho legend. Jednu z nich, v níž se sv. Martin podělí o svůj teplý plášť se žebrákem, zahráli mladí organizátoři u morového sloupu na Lužickém náměstí. Svatomartinská slavnost dále pokračovala ve farní zahradě, kde sv. Martin rozdával dětem martinské chlebíčky a vybízel je k tomu, aby se o ně podělily s ostatními.
Svatomartinská slavnost se konala již podruhé. Zorganizovali ji Salesiánské středisko mládeže, Rumburk – Jiříkov a Dům kultury Rumburk ve spolupráci s Římskokatolickou farností Rumburk a za finančního přispění Města Rumburk.

sv-martin

Příjezd svatého Martina na Dobrovského náměstí potěšil všechny přítomné děti. Radost udělal určitě i dospělým, protože slibovanou sněhovou nadílku ještě nechal doma. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail