Odpoledne plné dýní

Tištěné noviny 22/2005 | 30. 11. 2005 | Nezařazené

V klubovně farní charity se konala první listopadový den Halloweenská zábava. Klubovna byla vyzdobena strašidly, duchy a dýněmi, které umocňovaly tajemný začátek podvečera. Každý, kdo se chtěl přijít podívat, musel být v masce. Tancovalo se, soutěžilo a vybírala se nejlepší maska, což byl nelehký úkol, protože všechny masky byly velmi pěkné. Velkou radost jsme měli, když se přišly podívat i děti z dětského domova – přestrojené za králíčky, slepičky a kohoutky. Po chvíli váhání a možná i strachu z duchů a strašidel se zapojily vesele do kruhu a tančily s námi. Podvečer nám utekl jako voda a už se těšíme na příští akci.
Ale život není jen zábava, a tak naši klienti od 8. listopadu začínají jako každý rok na jaře a na podzim s hrabáním listí v Parku přátelství.
Některé děti se zúčastnily akce „Hledání pokladu“ s projektem „Pečovatelská služba pro rodiny s dětmi“. Projekt je financován z veřejné sbírky „Pomozte dětem!“, MPSV ČR, Ústeckým krajem, Úřadem práce Děčín, MŠMT ČR, Městem Rumburk, Nadací Euronisa Liberec, Úřadem vlády ČR a Mgr. Peroutkovou. Patří jim veliký dík.
M. Huruglicová
vedoucí NZDM

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2005/11/30/odpoledne-plne-dyni/