Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bennewitzovo kvarteto

Rumburská koncertní sezóna 2005-2006
Bennewitzovo kvarteto

pondělí 23. 1. 2006 v 19.00 hod.
aula Střední zdravotnické školy v Rumburku

O naší zemi se tvrdí, že patří ke kvartetním velmocím. Toho jsou důkazem stále nové hudební ansábly, kterým je již naše republika těsná, a tak vyjíždějí čerpat zkušenosti a šířit slávu českého muzikantství do celého světa. Jedním takovým tělesem je i Bennewitzovo kvarteto, pojmenované po nejvýznamnějším českém houslovém pedagogovi Antonínu Bennewitzovi (1833-1926), zakladateli pražské houslové školy, jeho žáky byli například O. Ševčík, F. Ondříček, J. Suk a O. Nedbal.
Kvarteto od svého vzniku v roce 1998 pracovalo pod vedením profesora Václava Bernáška, dr. Milana Škampy a profesora Břetislava Novotného. Úspěchy kvarteta jsou bohaté – 2. cena v Beethovenově Hradci v roce 1999, Bartók Preis v rakouském Reichenau, Martinů Preis, Berg Preis, účast ve finále soutěže ARD Mnichov (2004). Posledním a největším úspěchem je 1. místo v Soutěži komorní hudby smyčcových kvartet v Ósace a absolvování jedenácti koncertů po Japonsku v květnu minulého roku.
Bennewitzovo kvarteto získalo i řadu prestižních ocenění za interpretaci hudby soudobých autorů.
V současné době kvarteto studuje na Escuela Superior de Música v Madridu pod vedením prof. Reinera Schnidta, primária Hagen Q. V rámci studia kvarteto účinkovalo na koncertě pro španělský rozhlas a natočilo pro firmu SONY Smyčcový kvartet F dur Maurice Ravela. V královském paláci při slavnostním ceremoniálu převzali členové Bennewitzova kvarteta z rukou španělské královny diplom pro nejlepší soubor roku.

Při svém vystoupení v Rumburku přednese Bennewitzovo kvarteto ve složení Jiří Němeček a Štěpán Ježek (housle), Jiří Pinkas (viola) a Štěpán Doležal (violoncello) skladby M. Ravela a Č. Gregora

Tisk Tisk | E-mail E-mail