Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Křesadlo je cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci

Znáte ve svém okolí někoho, kdo dobrovolně věnuje svůj čas a energii veřejně prospěšné činnosti? Pak potřebujeme vaši spolupráci.
V únoru 2006 bude již počtvrté udělena cena šesti vybraným dobrovolníkům Ústeckého kraje. Záštitu nad akcí přebral také hejtman Jiří Šulc.
V loňském roce prestižní cenu získali dobrovolníci například z Bystřan, Loun, Teplic, Roudnice nad Labem a také Ústí nad Labem. Křesadlo se uděluje jedenkrát ročně a v listopadu loňského roku byla odstartována nová kampaň s cílem oslovit širokou veřejnost a získat nominace pro kandidáty ceny KŘESADLO 2005. Nominace končí 20. ledna 2006, slavnostní ceremoniál pak proběhne 23. února 2006 v obřadní síni města Ústí nad Labem. Dobrovolníky ze zaslaných návrhů vybírá nezávislá sedmičlenná hodnotící komise složená ze zástupců médií, samosprávy, občanského sektoru a dobrovolníků.
Kromě hejtmana Ústeckého kraje záštitu nad akcí převzala rovněž manželka bývalého prezidenta ČR paní Dagmar Havlová a primátor města Ústí nad Labem Petr Gandalovič. Cílem celé akce je nejen ocenit významné dobrovolníky v Ústeckém kraji, ale také zapojit komerční sféru do veřejného života. Jako každý rok proto ceny dobrovolníkům předají právě podnikatelé, kterým nejsou lhostejné osudy lidí žijících v blízkém okolí.
Veškeré informace a formulář pro navržení kandidáta naleznete na webových stránkách Dobrovolnického centra www.dcul.cz. Nominace jsou přijímány do 20. ledna 2006 i písemně na adrese: Dobrovolnické centrum, o. s., Prokopa Diviše 1605/5, 400 01 Ústí nad Labem.
zdroj: www.kr-ustecky.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail