Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám

Turisté vítáni aneb Škola hrou
V prvním letošním čísle Rumburských novin jsem si ze zájmem přečetl článek nazvaný Turisté vítáni aneb Škola hrou. Autor Ivan Černý zde rozhodně zajímavým způsobem přiblížil veřejnosti projekt pro žáky a studenty základních a středních škol, který má za cíl podpořit mladé lidi v jejich snažení uspět v budoucnosti v oblasti podnikání v cestovním ruchu. Závěrem si posteskl, že žádnou školu z Rumburka, Krásné Lípy, Varnsdorfu, Šluknova nebo třeba z Mikulášovic mezi přihlášenými nenajdeme. Podle pana Černého se na jazyk dere otázka: Proč? A pokračuje: „Že by byl pedagogický personál lhostejný k tomu, že by i on mohl přispět k rozvoji turistiky svého kraje a možná tak i v budoucnosti snížit nezaměstnanost, která nás zde všechny tíží?“
Chtěl bych pana Černého uklidnit. Pedagogický personál (předpokládám, že se jedná o učitele) není lhostejný ani k tomuto projektu, ani k situaci v našem regionu, případně k nezaměstnanosti. Obchodní akademie Rumburk se do projektu přihlásila už 6. prosince 2005, a to třeba i proto, že na naší škole nabízíme studentům zaměření na marketing služeb a cestovní ruch, takže se s touto problematikou mnohdy setkávají i ve svých dalších působištích.
Pana Černého by se jistě dotklo, kdybych jeho článek označil jako neprofesionální. Stejně tak se pedagogů naší školy dotklo, že se pan Černý ani neobtěžoval zhlédnout stránky www.turistevitani.cz, které ve svém článku zmiňuje a kde by nalezl mezi přihlášenými školami i Obchodní akademii Rumburk. V této souvislosti ještě poznamenám, že přihlášeno (alespoň k dnešnímu datu, tj. 18. ledna) není téměř šedesát škol, ale spíše čtyřicet.
Na závěr dodejme, že učitelé si jsou vědomi ne příliš radostné situace ve Šluknovském výběžku a určitě chtějí pomoci tuto situaci zlepšovat. Věřím, že novináři jsou na tom podobně. Snažme se tedy společně a začněme např. tím, že budeme informovat objektivně.
Mgr. Ladislav Pokorný 
ředitel OA Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail