Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve Šluknovském výběžku pokračuje program LEADER+

Občanské sdružení Místní akční skupina Šluknovsko (MAS) se aktivně zapojilo do programu LEADER+. Sdružení pokračuje v přípravě dokumentů, které by do Šluknovského výběžku měly přinést peníze z Evropské unie. Koncem ledna uspořádalo valnou hromadu a pracovní schůzku k rozvojové strategii. Současně proběhla volba nového představenstva. Předsedkyní občanského sdružení byla zvolena Ing. Eva Hamplová a manažerem MAS Šluknovsko Mgr. Filip Mágr.
V loňském roce se Místní akční skupina Šluknovsko připojila k iniciativě Evropské unie pro rozvoj venkova (LEADER). Díky dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu České republiky ve výši 615 000 Kč se bude snažit během následujících osmi měsíců splnit soubor náročných podmínek. Na jejich základě bude možné z programu LEADER+ v letech 2007-2013 čerpat finanční podporu na konkrétní projekty.
Podmínkou podpoření jednotlivých projektů je vypracování kvalitní strategie MAS Šluknovsko. Z toho důvodu je nutné, aby se o programu LEADER+ a jeho možnostech dozvědělo co nejvíce potenciálních zájemců. „Program LEADER+ je otevřen všem neziskovým organizacím, podnikatelům a obcím ze Šluknovského výběžku. Zájemci o tuto iniciativu se mohou přihlásit na kontaktní adrese massluknovsko@atlas.cz,“ uvedl manažer MAS Šluknovsko Filip Mágr.

Podrobnosti o MAS Šluknovsko a programu Leader

Dvacetičlenné občanské sdružení Místní akční skupina Šluknovsko vzniklo v prosinci 2004. Sdružuje neziskové organizace, obce a podnikatele z celého Šluknovského výběžku.
Program LEADER (iniciativa Společenství pro rozvoj venkova) vznikl v roce 1991 pro rozvoj venkova ve starých členských zemích Evropské unie. Základní myšlenkou této metody je podpora nových původních myšlenek aktivních jednotlivců a zájmových skupin ve venkovských mikroregionech. Prostor k rozhodování o rozvojových projektech tu dostávají lidé na místní úrovni, na rozdíl od obvyklého rozhodování o místních problémech na centrální úrovni.
Z programu LEADER+ budou moci být ve Šluknovském výběžku podpořeny konkrétní projekty, které spadají do následujících oblastí: Podpora cestovního ruchu, podpora malých podniků do deseti zaměstnanců, technic-ká infrastruktura, občanská vybavenost a služby, záchrana kulturního dědictví, modernizace zemědělských podniků, podpora trvale udržitelného hospodářství, zlepšování životního prostředí, ochrana přírodních zdrojů apod.

 

Kontaktní osoba MAS ŠLUKNOVSKO

Mgr. Filip Mágr
manažer MAS Šluknovsko
tel.: +420 724 072 525
e-mail: massluknovsko@atlas.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail