Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

3. ročník veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“ vynesl přes 656 tisíc korun

Více jak 650 tisíc korun je výtěžek veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, kterou již třetím rokem organizuje Nadace Euronisa. Dosažená suma pochází z 15 měst Euroregionu Nisa, z toho téměř 151 tisíc korun se podařilo vybrat samotným neziskovým organizacím, které vybíraly samy na sebe a měly umístěny pokladny na benzinových pumpách, v optikách, pekařstvích, lékárnách, bankách, muzeu apod.
Účelem sbírky je pomáhat týraným, zneužívaným a zanedbaným dětem, zlepšovat a obohacovat život tělesně a mentálně postiženým a pomáhat starým, nemocným a opuštěným lidem v jejich každodenním životě.
V minulých dvou ročnících této sbírky byla vybrána částka převyšující 900 tisíc korun, s výtěžkem ze třetího ročníku se tak celkem podařilo vybrat přes 1,5 milionu korun a podpořit 68 organizací.
Tento ročník sbírky osobně zaštítili herec Stanislav Zindulka, hráči prvoligového týmu FC Slovan Liberec, kteří darovali 31 tisíc korun, ale i poslanci Ing. Jitka Vojtilová a Ing. Josef Poláček. Sbírku rovněž podpořili předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, hokejový brankář Milan Hnilička a liberecký primátor Jiří Kittner. Finanční prostředky získané v tomto roce budou rozděleny do dubna 2006.
Ve Šluknovském výběžku se pomoci dočká rumburské Salesiánské středisko mládeže, které finanční dar využije na dovybavení střediska pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin, o.s. Klub rodičů a přátel Speciálního pedagogického centra v Rumburku na zapojení zdravotně a mentálně postižených dětí do společnosti a také Domov Svaté Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou na projekt „Návrat radosti do života“. Pomoc jistě přivítá i T-klub Krásná Lípa na projekt „S T-klubem za poznáním“, určený pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, Agentura Pondělí ze Šluknova, která dar využije na vybavení a provoz nové terape-utické dílny určené pro zdravotně a mentálně postižené ze Šluknovska, a Základní škola a praktická škola G. Pelechové na vzdělávání handicapovaných žáků se speciálními potřebami a na nákup učebních pomůcek.

Tisk Tisk | E-mail E-mail