Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Island – ostrov ohně a ledu v Českém Švýcarsku

Island – ostrov ohně a ledu je název fotografické výstavy, kterou připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarsko spolu s cestovní kanceláří Kudrna v galerii informačního střediska v Krásné Lípě od 16. února do 31. března 2006.

Fotografická výstava o Islandu obsahuje především panoramatické a krajinářské fotografie zpestřené o záběry obyvatel, které lze na málo zalidněném Islandu ne vždy snadno zachytit. Důraz je kladen na místní přírodní islandská specifika: sopky, skalní útvary (trhlina mezi americkou a evropskou deskou), gejzíry, ledovce, faunu, flóru a nebyla opomenuta ani místní architektura.
„V naší galerii jsme se doposud tématicky orientovali na oblast Českého Švýcarska, v následujících letech chceme obyvatelům i návštěvníkům tohoto regionu postupně v galerii také představovat i jiná přírodně cenná a zajímavá území,“vysvětlila Barbora Laštůvková z OPS České Švýcarsko.

island1

Autorem působivých fotografií, které zachycují drsnou a ryzí islandskou přírodu, je fotograf Jaroslav Luner. Kromě fotografování je jeho velkým koníčkem i cestování a jako zaměstnanec Hvězdárny a planetária Miku-láše Koperníka v Brně je také producentem řady multimediálních vzdělávacích a cestopisných pořadů, jako např. „Keltský cyklus“ pojednávající o Bretani, Skotsku, Španělsku i Irsku, dále pak cestopis o Podkarpatské Rusi, Rumunsku, Albánii a v současné době připravuje pořad a fotovýstavu o Skandinávii.

Tisk Tisk | E-mail E-mail