Křesadlo 2005 pro Ottu Zeisela

Tištěné noviny 05/2006 | 20. 3. 2006 | Nezařazené

Křesadlo 2005, cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci, převzalo v ústecké obřadní síni W. Churchila šest oceněných dobrovolníků, mezi nimi i rumburský občan Otta Zeisel.
Hodnotící komise vybírala ze sedmnácti nominovaných, kteří byli na tuto cenu navrženi širokou veřejností na základě vyhlášené kampaně.
Tato výjimečná cena je udělována osobám za jejich dobrovolnickou práci v různých zájmových a neziskových organizacích, bez nároku na plat a odměnu. Je to cena pro lidi, kteří dělají něco víc než musí, něco, co dělá život kolem nás krásnější, lepší a pestřejší. Pan Otto Zeisel byl navržen Salesiánským střediskem mládeže – DDM Rumburk, Jiříkov, a to za to, že věnuje drtivou většinu svého volného času práci s dětmi a mládeží.
„Spolu se svými přáteli ze sboru dobrovolných hasičů pro ně pořádá vynikající volnočasové aktivity. Za pomoci svých přátel pomáhal zorganizovat 6 ročníků dětských dnů, ale i další akce, jako např. karneval na ledě, stanování dětí odměnou za vysvědčení apod. Jeho aktivity jdou i přes hranice – spolupracuje s německými dobrovolnými hasiči. Svým nadšením a příkladem ukazuje cestu i jiným a obrací pozornost ostatních lidí od mentality „mít svůj klídek“ k mentalitě „angažovanosti do správných věcí,“ píše se v doporučujícím dopise Salesiánského střediska organizátorům Křesadla.
Sám Otta Zeisel ke svému ocenění dodává: „Toto ocenění pro mě bylo velkým překvapením. Ale pro mě je větší odměnou to, že se mohu podílet na dění v Rumburku a dělat věci, které těší mě i ostatní. A že to mohu dělat spolu se svými přáteli, bez kterých bych spoustu věcí nedal dohromady, bez kterých bych sám nic nedokázal. A pak je příjemné otočit se a vidět za sebou to hezké, dobrou a povedenou práci, přátele…“ shrnuje na závěr čerstvý držitel Křesadla Otto Zeisel.

otto

Otto Zeisel (vpravo) přebírá v ústecké obřadní síni W. Churchilla z rukou předsedy Národního dobrovolnického centra Hestia Jiřího Tošnera cenu Křesadlo 2005. Foto: soukr. archiv

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2006/03/20/kresadlo-2005-pro-ottu-zeisela/