Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Spravedlnost nakonec stejně zvítězila

Okresní soud v Děčíně již v roce 2002 uložil trest odnětí svobody, ale spravedlnosti bylo učiněno zadost až nyní, kdy se i přes vynalézavost příbuzných pětadvacetiletého odsouzeného muže z Jiříkova podařilo vypátrat. Tomu se dařilo čtyři roky vyhýbat se nástupu do vězení.
Policisté z Rumburku opakovaně pátrali po odsouzeném v místě bydliště, ale jeho rodinní příslušníci neustále tvrdili, že muž není doma, že nevědí kde je a možná, že odcestoval na Slovensko. Až na základě poznatku, který se podařilo policii získat, bylo zjištěno, že muž musí být ukryt někde v domě, kde má vybudovanou skrýš.
K zákonnému vstupu do obydlí došlo jednoho únorového rána, kdy tak, jako již mnohokrát před tím, ujišťovali rodinní příslušníci policii, že odsouzený se zde v žádném případě nenachází. Důkladná kontrola bytu konečně odhalila v podlaze kuchyně úkryt. Po odstranění linolea a dřevěného poklopu se policistům naskytl ojedinělý pohled. Odsouzený ležel na zádech a byl vtěsnán do prostoru podlahy mezi dvěma dřevěnými trámy. Nohy měl zasunuté pod podlahu a po odkrytí se zmohl pouze na slova: „Já vím.“ Muž se sám odsoudil k téměř čtyřletému domácímu vězení, ale spravedlnosti přesto neunikl a v současné době je již ve věznici v Litoměřicích.
mjr. Ladislav Cink 
OO PČR Rumburk

Pozn. redakce:
Pro dobrovolný žalář pod podlahou se muž rozhodl poté, kdy ho děčínský okresní soud poslal do vězení na jeden rok za krádeže. V té době byl stíhán na svobodě. Kdyby se trestu nevyhýbal, mohl už být dávno volný. Teď si ale bude muset celý rok odsedět. Žádný další trest mu stejně jako jeho rodině za skrývání nehrozí, protože česká legislativa na tuto možnost nepamatuje.

Tisk Tisk | E-mail E-mail