Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Střechy na Šluknovsku jsou pod kontrolou

Přívaly sněhu a zledovatělé nánosy na střechách byly v mnoha městech republiky příčinou zřícení střech. V této souvislosti probíhaly během února na celém území Ústeckého kraje mimořádné kontroly objektů určených pro shromažďování lidí, zvláště pak těch, které mají rovné střechy a na kterých se drží větší množství sněhu. Kontroly prováděli velitelé hasičských záchranných sborů ve spolupráci s dobrovolnými hasiči.
Na Děčínsku byly tyto mimořádné kontroly prováděny zejména ve Varnsdorfu, Rumburku a ve Šluknově. Zkontrolovány byly všechny shromažďovací objekty, ale i další, například nemocnice v Rumburku, školy, nákupní střediska – Lidl, Billa, Plus, plavecké haly, sportovní zastřešené stadiony a podobně. Zkontrolovány byly i výrobní objekty, na kterých jsou rozsáhlejší pultové střechy, například Cepol Šluknov a další.
Hasiči zjistili, že sněhová vrstva na střechách nedosahuje ani výšky 10 cm, takže nebezpečí prolomení nebo zřícení střech nehrozí. Z tohoto důvodu ani nebylo nutné sníh z kontrolovaných střech odklízet.

Tisk Tisk | E-mail E-mail