Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Žákovský turnaj judistů v Teplicích

V dalším letošním turnaji žáků, uskutečněném v sobotu 25. února v Teplicích, vybojovali chlapci a děvčata z našeho Judoklubu Rumburk opět medailová umístění.
V nejmladší kategorii – mláďatech už tradičně vybojovala 1. místo ve své váze do 30 kg Klára Stodůlková, když ani jednou nezaváhala a porazila všech-ny čtyři své soupeřky (Havelková z Liberce, Hájková z Litoměřic, Hradilová z Teplic a Vydrová z České Lípy) vždy před časovým limitem a tedy za plný počet bodů. Ve váze do 33 kg chlapců získal 2. místo Dan Helikar, který si poradil s Henyšem z Mostu, s Musilem z Chomutova, avšak v boji o první vzájemnou bilanci. Ve váze do 30 kg se David Lichtenberk po vítězstvích nad teplickým Zárubou a děčínským Leskauerem probojoval do semifinále, kde prohrál s Cháberou (Liberec) a v boji o 3. místo těsně podlehl litoměřickému Pechovi a skončil tak na 4. místě.
Mezi staršími žáky vybojovali naši závodníci další dvě medaile. Ve váze do 55 kg Jakub Hanek stříbrnou, když zde, ve dvanáctičlenném poli kromě dalšího našeho závodníka Honzy Havlase, startovali i medailisté z posledního Mistrovství ČR Pekárek z Teplic s Šparuk z Děčína. Jakub si vcelku jistě proklestil cestu do finále přes Grmana (Děčín), Váňu (Teplice) a Gola z Litoměřic, ve finále však nestačil na Šparuka, který prokázal dobrou formu a porazil před tím i mistra ČR Pekárka. Tomáš Rákosník vybojoval bronzovou medaili ve váze do 50 kg. Podobně i zde se sešla kvalitní konkurence vyrovnaných tří borců – Tománek ze Žižkova, Koller z Litvínova a náš Tomáš Rákosník. Černý Petr zůstal tentokrát v ruce Tomáše. Předtím ale porazil Choce z Liberce a dalšího našeho závodníka Martina Kepku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail