Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cena za rozvoj zpěvnosti pro Tyršovku

Opravdu úspěšný den prožily děti ze Základní školy Tyršova v sobotu 4. března. V DDM Děčín se konalo již tradiční regionální kolo pěvecké soutěže „Děčínský skřivánek“ a Tyršovka se měla opravdu čím chlubit. „Jsem na děti velmi pyšná,“ řekla paní Mgr. IvetaVondráčková, která děti na soutěž pečlivě připravovala.
Tyršovští zpěváčci ovládli již oblastní kolo, kdy v rumburském DDM obsadili skoro všechna postupová místa ve 3 kategoriích, které jsou rozděleny na sólový zpěv, duo a trio.
Z naší školy postoupilo do regionálního kola 11 dětí. Stejnými výsledky se však děti mohly pochlubit i v Děčíně, kde opět získaly ocenění ve všech kategoriích. Ještě týž den se konalo krajské kolo „Děčínského skřivánka“ a ani odtud se nevrátily děti s prázdnou, a dokonce se zúčastnily i celostátního kola, které se konalo 21. března 2006 v Karlových Varech.
Jako uznání za velmi kvalitní a obětavou práci s malými zpěváčky převzala paní Mgr. Vondráčková z rukou místostarosty města Děčín putovní cenu za rozvoj zpěvnosti „Děčínský skřivan“. Po letech, kdy cenu získával pouze Děčín a jeho blízké okolí, doputovala díky Mgr. Ivetě Vondráčkové do Rumburka. Za to jí i všem dětem, kteří se pěvecké soutěže zúčastnili, patří velké poděkování.

Výsledky ZŠ Tyršova v regionálním kole: 1. kategorie (tato kategorie nepostupuje do kraje): sólo – 2. místo Lenka Špičková, duo – 3. místo Veronika Kremzová a Andrea Hýblová. Soutěžící v ostatních kategoriích postoupili z 1. a 2. míst do krajského kola.
Výsledky ZŠ Tyršova v krajském kole (1. a 2. místa – postup do celostátního kola): 2. kategorie: duo – 3. místo Marek Relicha a Kristýna Sokolová, trio – 2. místo Michaela Ryšavá, Markéta Hýblová a Kristýna Sokolová; 3. kategorie: sólo – 2. místo Klára Benčíková, duo – 2. místo Veronika Dohnalová a Klára Benčíková, trio – 1. místo Veronika Dohnalová, Jana Pščolková a Klára Benčíková.

Tisk Tisk | E-mail E-mail