Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipští rekonstruují tělocvičnu

Krásná Lípa • Na stavbách projektu „Centrum Českého Švýcarska“ se pokračuje i přes sněhovou nadílku, a tak ani letošní extrémní zima nezabránila jedné z jeho akcí – generální rekonstrukci tělocvičny v Krásné Lípě. Tělocvična byla v tak špatném stavu, že z ní zbudou pouze obvodové stěny, střecha a kotelna. Vše ostatní bude zcela nové.
Celková obnova této historické budovy z 19. století je součástí velkorysé výstavby sportovního areálu Českého Švýcarska, který po svém dokončení v letošním roce nabídne občanům a návštěvníkům města největší možnosti sportovního vyžití v regionu. V letošní sezóně tak budou mít k dispozici např. již celkem 10 víceúčelových hřišť na hraní tenisu, kopané, nohejbalu nebo volejbalu a mnoho jiných sportovních atrakcí včetně horolezecké stěny, minigolfu, adrenalinové lanovky, dětských koutků nebo právě zmiňované tělocvičny. Práce na rekonstrukci místní „sokolovny“ probíhají v těchto dnech zejména v interiéru budovy, buduje se např. zcela nová podlaha a hlavní schodiště. Podle starosty města Zbyňka Linharta se dílo zatím daří. „Činnosti uvnitř tělocvičny pokračují dobrým tempem, ale přesto už všichni očekáváme jaro, abychom mohli začít také s budováním přístavby a dalšími pracemi ve sportovním areálu,“ uvedl Zbyněk Linhart.
Celý projekt „Centrum Českého Švýcarska“ má hodnotu přes 160 milionů korun a samotná rekonstrukce tělocvičny bude stát téměř 10 milionů. Je velikým úspěchem radnice v Krásné Lípě, že se jí tyto nemalé investiční prostředky podařilo získat ve formě dotací ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail