Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mladí hasiči se oddali ledovému dovádění

I když Šluknovský výběžek vydatně zapadal přes noc sněhem, nebránilo to osmi oddílům mladých hasičů dostavit se na ledovou plochu Zimního stadionu v Rumburku k Ledovému dovádění. Sněhovými závějemi se k nám „proházeli“ hasiči z Království, Krásné Lípy, Vilémova, Horního Podluží, Velkého Šenova, německého Seifhen-nersdorfu a děti z různých koutů Rumburka. Sečteno a podtrženo, bylo nás víc jak devadesát.
Po krátkém rozbruslení a nástupu všech družstev jsme se pustili do soutěžení. Pro bruslařské závodníky byl připraven slalom jednotlivců, jízda na lopatě, slalom družstva, zametání míče koštětem, hra na ovečky a vlka, slalom s pálkou a tenisákem, oblíbená soutěž Oblékni si svého hasiče (tentokrát v opačné verzi – tedy Svlékni si svého hasiče). Soutěže byly zakončeny dlouhatánským hadem všech hasičů na bruslích a elegantním kolečkem vítězů.
Tak jako obvykle při podobných akcích pro nás dosažené výsledky a časy nebyly vůbec důležité. Pamětními diplomy a drobnými sladkostmi bylo oceněno každé soutěžní družstvo. A jako vždy vyhráli úplně všichni, protože nelenili, nezůstali doma a přijeli se společně s ostatními pobavit.
Nefalšovaný buřtguláš na zahřátí na nás čekal před hasičárnou v Rumburku v kouřící polní kuchyni. Hasičské auto, které běžně obývá garáž, bylo vystrnaděno na mráz a z garáže se na chvíli stala netradiční jídelna. A to bylo z nedělního programu opravdu všechno, ještě se rozloučit a zamávat odjíždějícím Aviím. Tak nashledanou příště.
Na závěr připojuji poděkování Městu Rumburk za propůjčení zimního stadionu, kuchtíkům za dobrý oběd a všem, kteří přiložili ruku k dílu.

Nikola Turková
SDH Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail