Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Dýmníku zářily královny krásy

Snaha líbit se svému okolí a být krásnější než ostatní je přirozenou vlastností téměř každé ženy, ať už se jedná o děvčátko z mateřské školy nebo o zralou ženu v důchodovém věku.
Soutěže krásy probíhaly již v dávných dobách a krásná žena byla vždy společností lépe přijímána než žena méně atraktivní.
I dívky z Rumburku a jeho okolí chtějí vědět, která z nich je nejhezčí. Soutěž Dívka roku 2006 a Poupě města Rumburku, kterou každoročně pořádá rumburský dům dětí a mládeže, jim na tuto otázku dává odpověď.
Letošní klání mezi kráskami Šluknovského výběžku se odehrávalo v restauraci na Dýmníku. Úvod sobotního odpoledne plného krásy zavedl soutěžící i diváky do pohádky O Zlatovlásce, do chvíle, kdy bezradný Jiřík v podání Romana Wintera hledá mezi zahalenými kráskami tu svou vyvolenou. V pravou chvíli mu na pomoc přispěchala včelka, kterou zahrála Maruška Švábová, a jeho přetěžký úkol mu pomohla vyřešit. Šťastný Jiřík i se svou princeznou Evičkou Řehákovou se poté odebral do zámku a zbylým princezničkám již nic nestálo v cestě v boji o titul královny krásy. O jejich pohodu a dobrou náladu hostů i soutěžících se vtipným a inteligentním způsobem staral miláček rumburského publika Martin Růžička, který celé soutěžní odpoledne moderoval.
Děvčata ze všech kategorií soutěžila ve třech základních disciplínách, které měly prověřit nejen jejich krásný zjev, ale i kultivovanost projevu a schopnosti a dovednosti. Prvním krokem bylo představit sama sebe porotě a všem přítomným divákům. Ve volné disciplíně využily svého umu pro získání dalších cenných bodů. Některá vystoupení byla velmi zajímavá, například romský tanec, gymnastika, hra na kytaru nebo pochod mažoretek. V této disciplíně nejvíce zaujala starostu Rumburku Ing. Jaroslava Sykáčka Renáta Sadílková svým zpěvem a hrou na kytaru. Tato soutěžící byla starostovou tajnou favoritkou na vítězství, ale nakonec se na trůn královny krásy mohla dívat pouze z pátého místa. Dalšího z porotců, ředitelku Domu kultury Rumburk Helenu Menšíkovou, naopak nadchlo vystoupení Kláry Klinské: „Její břišní tance byly opravdu skvostné,“ nešetří chválou paní Menšíková. „Toto vystoupení bylo krásné a vkusné. Její pohyby byly ladné a celý tanec byl opravdu o tom, o čem má tanec být. K tomu musím vyzdvihnout i vhodně zvolený decentní oděv a celkově ve mě tato dívka zanechala velice příznivý dojem,“ dodává paní Menšíková. Tato soutěžící nakonec získala titul první vicemiss.
Třetí disciplínou byla promenáda v plážovém oblečení, která více než půvaby dívek měla odhalit ladnost jejich pohybu, chůze a držení těla. Dívky ze třetí kategorie navíc ještě musely zvládnout test všeobecných znalostí a složení Večerníčkovy čepice.
Průběh odpoledne sledovali rodiče a kamarádi soutěžících dívek. Podporovali je bouřlivým potleskem a skandováním. Oceněné dívky přišel dekorovat starosta Rumburku Ing. Jaroslav Sykáček, ředitelka DK Rumburk Helena Menšíková a princ s princeznou. Každá dívka si odnesla plyšáka, náramek a upomínkové ceny. Oceněné dívky pak získaly další hodnotné ceny.
A která z nich je tedy nejkrásnější? V soutěži Miss poupě Města Rumburka 2006 v I. kategorii pro dívky od 7 do 9 let se na prvním místě umístila Nikola Gottlieberová, která získala i cenu diváků Miss sympatie. Druhé místo si vybojovala Dorota Hučková. Vítězkou II. kategorie pro dívky od 9 do 12 let se stala Hana Mertinová, druhá byla Nikola Vávrová, třetí místo patří Lucii Kazberukové a titul Miss sympatie Ivě Kosáčkové.
Na trůn královny krásy v soutěži Dívka roku 2006 překvapivě usedla Kristýna Hrušková z Rumburku. Ona, první vicemiss Klára Klinská a druhá vice-miss Veronika Minaříková, spolu s dívkami, které se umístily na čtvrtém a pátém místě Kateřinou Kafkovou a Renátou Sadílkovou, budou reprezentovat Rumburk a Šluknovský výběžek v semifinálovém kole v Hořicích.

miss_web

Na trůn královny krásy v soutěži Dívka roku 2006 usedla Kristýna Hrušková z Rumburku. První vicemiss se stala Klára Klinská (zleva) a druhou vicemiss byla zvolena Veronika Minaříková. Foto: Dušan Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail