Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nadační fond Most naděje pomáhá v Krásné Lípě

Krásná Lípa • Příznačný název „Most naděje“ má nadační fond, který již od roku 2002 pomáhá lidem ze sociálně slabšího prostředí – kromě jiných regionů také v Krásné Lípě a Českém Švýcarsku.
Za dobu své existence pomohl fond ve městě prostředky přesahujícími částku jeden milion korun. Tyto peníze pomohly např. místnímu dětskému domovu, základní škole, ochráncům zvířat nebo klubu pro děti a mládež. Z prostředků fondu plynou také peníze pro nedaleký Domov pro matky s dětmi v Jiřetíně pod Jedlovou.
Podle krásnolipského starosty Zbyňka Linharta je skutečnost, že Most naděje podporuje právě aktivity v Českém Švýcarsku, zásluha především zdejší přírody, krajiny a místních obyvatel. „Představitelé firmy, která je hlavním mecenášem fondu, si náš kraj oblíbili a rozhodli se pro podporu jeho rozvoje. České Švýcarsko se stává známým regionem a nadační fond Most naděje nám v našem úsilí o zlepšení života v něm velmi pomáhá,“ uvedl Zbyněk Linhart, který je zároveň členem správní rady fondu. Ve správní radě fondu, který v celé České republice již pomohl celkovou částkou téměř 11 milionů korun, zasedá kromě představitelů významných českých firem a starosty Krásné Lípy například i Cyril Svoboda, ministr zahraničí České republiky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail