Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rekordní rozpočet Krásné Lípy

Krásná Lípa • Rekordní rozpočet v celkové výši téměř 194 milionů Kč schválilo v těchto dnech zastupitelstvo Krásné Lípy. Z této astronomické sumy je přitom přes 130 milionů určeno na investice do dalšího rozvoje města, které se také díky tomu stává „centrem Českého Švýcarska“.
Skutečnost, že ještě v roce 1994 činily investice města pouhý 1 milion Kč a rozpočet činil 26 milionů Kč, hovoří za vše. Podle starosty města Zbyňka Linharta se současné vedení, které radnici „převzalo“ v roce 1995, úspěšně zaměřuje zejména na realizaci mnoha užitečných projektů, na které se podařilo získat za uplynulých deset let dotace z nejrůznějších zdrojů v celkové výši téměř půl miliardy korun. „Získat takové značné prostředky do městečka, ve kterém trvale žije jen 3.500 obyvatel, je naším největším úspěchem. V současné době realizujeme velmi významný projekt „Centrum Českého Švýcarska“, který by měl položit základ budoucího rozvoje našeho regionu,“ uvedl Zbyněk Linhart.
O tom, že krásnolipský starosta ví, o čem mluví, svědčí nejlépe jeho „stopy“ ve městě za uplynulých deset let. „Dokázali jsme vybudovat mimo jiné např. zcela novou kanalizaci s centrální čističkou odpadních vod, plynofikovali jsme celé město, postavili jsme 120 nových bytů, zrekonstruovali kulturní dům a celou řadu dalších domů ve městě, budujeme největší sportovní areál regionu, obnovujeme park a další plochy zeleně, a to není zdaleka vše. Jen v této době probíhají intenzivní práce na sedmi stavbách,“ dodává s úsměvem starosta.
Vedení radnice si však také uvědomuje, že spolu s velkými projekty potřebuje město i jiné impulsy, a proto stejně jako v minulých letech nezapomíná na podporu společenského, sportovního a kulturního života ve městě. Ze svého rozpočtu vyčlení například téměř 1 milion Kč na provoz místního kina a připraveny jsou i prostředky na podporu místních zájmových organizací. „Cíl a motto našich akcí posledních let zní: Krásná Lípa – lepší místo pro život. Všechny aktivity, které k tomu směřují, proto vítáme a s jejich podporou počítáme i do budoucna,“ zakončil starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart.

Tisk Tisk | E-mail E-mail