Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburská atletka bronzová na MS

winterova_web „Welcome to the finish. The third place for Rumburk, Czech Republic. Congratulation,“ ozývalo se hlasitě z reproduktorů a hlas komentátora se mísil s potleskem diváků. Tato věta zazněla v prostoru cíle finálové desetikilometrové trati závodních chodkyň na 2. atletickém MS veteránů, které se konalo letos v rakouském Linzi. Zazněla v tom okamžiku, kdy cílovou páskou procházela jedna z nejzkušenějších rychlochodeckých závodnic u nás. Alena Winterová hájila nejen barvy své domácí výpravy, ale zároveň barvy atletického oddílu TJ Rumburk.
Proč o tom psát? Možná proto, že odvést si dvě bronzové medaile z velkého závodu ve věku šestapadesáti let není každodenní, obvyklou událostí. Možná proto, že velikost sportovního úspěchu obecně se nemusí projevovat jen svou mediální masáží, ale také pouze skromným zvednutím paží na cílové čáře, po němž se vrací žití zpět do obyčejných kolejí mravenčí práce.
Veteránská ME a MS v lehké atletice se odedávna konají pravidelně v různých městech, v různých zemích a na různých kontinentech. Ženy i muži se o svou účast v tomto podniku mohou zajímat od svých pětatřiceti let. Česká výprava se pravidelně účastní. Pro atlety těchto kategorií to však neznamená žádné privilegium, např. dresy si pořizují sami na vlastní náklady.
Jedna z členek naší veteránské výpravy, výše zmíněná rumburská závodnice Alena Winterová, se postavila na starty dvou vytrvalostních chodeckých závodů, na tratě 3 km a 10 km. Mezi ženami různých národností si na obou vzdálenostech pohlídala třetí pozici a dvakrát tak vystoupila na bronzový stupínek. Úspěch nejen osobní, ale rovněž úspěch AO TJ Rumburk.
Mezi závodníky téhož oddílu, kteří objíždějí takovéto závody, patří také vynikající vytrvalec Milan Krupka. I on předvádí ve světě výtečné běžecké výkony.
Veteránský sport je živější, než by se mohlo zdát. Ten si nepokládá otázku kde, nebo spíše kdy sport končí, ale kdy a kde vlastně začíná. Sport začíná tam, kde přináší radost a utužuje vztahy. Tam, kde zdraví není prostředkem, ale cílem. Tam, kde jednoznačně vítězí duch fair play nad komercí a kariérismem. Těmto závodníkům blahopřejme.

Tisk Tisk | E-mail E-mail