Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Krásné Lípě mají pro každého něco

Krásná Lípa • O tom, že se z Krásné Lípy stává centrum Českého Švýcarska, svědčí i množství regionálních, celostátních, ale i mezinárodních událostí, které se v letošním roce ve městě pořádají.
Z celé plejády téměř osmdesáti společenských, sportovních a kulturních akcí si vybere opravdu každý a my můžeme vyjmenovat alespoň ty nejvýznamnější z jednotlivých měsíců.
Již v dubnu proběhne v blízké zaniklé osadě Zadní Doubice slavnostní odhalení památníku obětem pochodu smrti z jara 1945 za účasti mnoha významných osobností veřejného života. V květnu bude Krásná Lípa hostit Národní finále ekologické olympiády, v červnu potom město rozezvučí již 3. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Tolštejnského panství. Již měsíc nato, v červenci, přivítáme závodnice při 19. ročníku Světového poháru ženské cyklistiky Tour de Feminin a srpen bude patřit dvěma stovkám nablýskaných veteránů při mezinárodní Rallye Sachsen Classic. V září se město promění v jednu velikou pouť a slavnost při Dnech Českého Švýcarska. V říjnu zorganizují Krásnolipští ve své zrekonstruované tělocvičně Mistrovství ČR v zápase. Listopad bude v Krásné Lípě ve znamení sportovních turnajů a v prosinci městem zazní koledy v podání místních pěveckých souborů.
Téměř všechny akce, které se v Krásné Lípě konají, organizuje či spolupořádá místní radnice a jak uvádí její tajemník Jan Kolář, veliké množství práce odvedou vždy také zdejší technické služby. „S trochou nadsázky lze konstatovat, že od přípravy akcí až po úklid po jejich ukončení jsou lidé z našich »technických« vždy, všude a u všeho. Je to spousta nenápadné práce, často o víkendech. Toto si samozřejmě dobře uvědomujeme a oceňujeme,“ uvádí J. Kolář s tím, že úplné seznamy všech událostí, které se letos ve městě pořádají, zveřejňuje město Krásná Lípa i na svých internetových stránkách.

Tisk Tisk | E-mail E-mail