Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

„Lentilkové sídliště“ v Krásné Lípě

Krásnolipské sídliště se rozrostlo o další barevnou „lentilku,“ jak místní lidé pojmenovali nové barevné domy z posledních let. K zelenému, modrému a růžovému domu přibyl další, tentokrát žlutý, určený k příjemnému bydlení seniorů. Byty pro starší spoluobčany se právě dokončují a v nejbližších dnech se nastěhují první nájemníci. Rada města schválila na návrh odborné komise jejich seznam a jak uvedl tajemník Městského úřadu Krásná Lípa Jan Kolář, je hotovo téměř vše kromě terénních úprav, které proběhnou co nejdříve. „Díky extrémní zimě začínáme s definitivními úpravami nejbližšího okolí domu až nyní. Ozelenění podle projektu Ing. Karla Hieka vhodně doplní a celkově umocní vzhled celé stavby. Ostatně, jak je v Krásné Lípě dobrým zvykem. Tyto práce provedou svépomocí naše TS,“ řekl Jan Kolář.
Zároveň s dokončováním domu a výběrem jeho obyvatel proběhlo také výběrové řízení na místo další pečovatelky, která byla úspěšně vybrána z 22 převážně místních zájemců. Žlutý dům, který je architektonicky téměř shodný s modrým DPS z roku 2001, tak nabídne kromě 28 pěkných moderních bytů také asistenční služby, které si naši senioři zcela určitě zaslouží.
Fakt, že se v Krásné Lípě dokončil již druhý DPS za několik málo let, svědčí o péči, kterou vedení radnice starším lidem věnuje. „Postavit dům je jedna stránka věci. Zajistit jeho provoz je velký závazek, nejen finanční. Nejde jen o nezbytný „balíček“ sociálních a pečovatelských služeb, ale i o nabídku pro aktivní využití volného času klientů. Prostor se nabízí v užší spolupráci s naší knihovnou, kulturním domem atd.,“ uvedl Jan Kolář.

Tisk Tisk | E-mail E-mail