Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Turistická sezóna v Českém Švýcarsku i přes nepříznivé počasí začala

V Národním parku České Švýcarsko byla turistická sezóna zahájena i přes nepříznivé počasí o týden dříve než v loňském roce. Informační střediska Národního parku České Švýcarsko v Jetřichovicích a Dolní Chřibské -Saula byla otevřena již o předvelikonočním víkendu, informační středisko v Krásné Lípě bylo pro návštěvníky otevřeno po celý rok.
Otevřeno mělo být i infocentrum ve Hřensku, ale velká voda po strop zatopila naše útulné informační centrum a obáváme se, že následky povodní budeme odstraňovat i během května,“ vysvětluje Barbora Laštůvková, koordinátorka infocenter z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.
Kromě tradičních služeb, které „Íčka“ poskytují, jsou novinkou tzv. Ekoporadenské služby – Ekoporadna. Odborně vyškolení pracovníci poskytují laické veřejnosti, obcím, podnikatelským subjektům a dalším zájemců služby spojené s ochranou životního prostředí, odpadovým hospodářstvím apod. Druhou novinkou letošní sezóny bude otevření nového informačního centra Národního parku České Švýcarsko v Děčíně.

Tisk Tisk | E-mail E-mail