Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cyklisté z Čech a Saska se sjedou na sedmou Hvězdicovou jízdu

Lipová • Netradiční cyklistická akce se odehraje ve Šluknovském výběžku. Cílem sedmého ročníku jízdy na kole z různých směrů do jednoho cíle v česko-saském pohraničí se v neděli 28. května stane Lipová u Šluknova. Dojezd cyklistů před obecní úřad je plánován na 12. hodinu a doprovodí ho bohatý doprovodný program. Akci pořádá Obec Lipová, Společnost pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska z Lipové a Spolek na rozvoj regionu „Horní Mandava/prameny Sprévy“ z Eibau.
Poslední květnový víkend bude v Lipové na Děčínsku nabitý kulturními akcemi. Kromě Hvězdicové jízdy se zde uskuteční celodenní Jarmark tradičních řemesel a Den otevřeného podstávkového domu. Každý z účastníků Hvězdicové jízdy si odnese pohled s otiskem pamětního razítka, zajištěno je občerstvení a hlídání kol.
Smyslem Hvězdicové jízdy je zábavnou nenásilnou formou umožnit setkání českých a německých občanů i komunálních politiků ze tří desítek obcí a oživit dění v pohraničí. Zároveň je příležitostí překonat skutečné i reálné hranice mezi lidmi,“ vysvětluje předsedkyně Společnosti TUR Libuše Hlinková. První ročník Hvězdicové jízdy měl v květnu 2000 cíl v Krásné Lípě. Další ročníky pak hostil Šluknov, Velký Šenov, Staré Křečany, Krásná Lípa a Jiříkov. Akci od samého vzniku zajišťovala Společnost pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska spolu s partnerským Spolkem na rozvoj regionu „Horní Mandava/prameny Sprévy“ a ve spolupráci s příslušným městem nebo obcí. Na saské straně je akce prezentována jako jedna ze zajímavostí Šluknovského výběžku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail