Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mladí ochránci přírody opět zachraňují žáby

Doubice • S výstražnou značkou „Pozor žáby!“ se v těchto dnech setkají řidiči, kteří pojedou přes Doubici na Děčínsku. Mladí ochránci přírody z ČSOP Tilia v Krásné Lípě se totiž pustili do hromadné záchrany žab, které se vydaly na jarní cestu za rozmnožováním. Tímto svým činem rovněž řidiče upozorňují na to, aby právě v tomto období vzali žáby na milost a zvýšili svou pozornost.
Mladí ekologové včera podél silnice před doubickým obecním úřadem natáhli asi 250metrový pruh fólie a několik sběrných nádob, kam obojživelníci spadnou. Nádoby pak odnesou do nedalekého rybníka.
Doubici si mladí ochránci přírody vybrali především proto, že právě zde přes nebezpečnou silnici migrují stovky skokanů a ropuch. „V minulých letech jsme tento úsek mapovali a zjistili, že právě tudy putuje přes silnici skutečně velké množství žab,“ vysvětlil vedoucí ekoklubu Ledumka Jakub Juda. Dodal, že jen v loňském roce se přes vozovku podařilo přenést přes 3.000 ropuch obecných, 300 čolků horských a 350 čolků obecných.

zabicky_web

Mladí ochránci přírody z Krásné Lípy se pustili do záchrany žab.

Tisk Tisk | E-mail E-mail