Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk vyhrál další významný spor

Již od roku 1998 vedlo Město Rumburk vleklý spor kolem bankovního ručení Města Rumburk za společnost ATS Praha, kterým mělo podpořit plánovanou výstavbu kabelové televize již od roku 1995 v našem městě.

Společnost ATS Praha však svůj záměr nikdy zcela nezrealizovala a k tomu ještě nedostála svým závazkům vůči peněžním ústavům, v případě Rumburka zejména Agrobance.
Celá věc došla tak daleko, že pohledávku včetně ručení Města Rumburk odkoupila holandská společnost Frenn Trading B.V., která si pro své právní zastupování vybrala jednu z nejlepších advokátních kanceláří v České republice reprezentovanou profesorem JUDr. Miroslavem Bělinou. Tento je spoluautorem velké řady zákonů a členem Legislativní rady vlády.
Celková výše, o kterou se hrálo, byla 5 milionů korun a příslušenství. To však za dlouhé roky vyrostlo až na cca dalších 10 milionů korun.
Město Rumburk v září minulého roku prohrálo stání u Krajského soudu v Ústí nad Labem, a proto se rozhodlo podat odvolání k Vrchnímu soudu v Praze. Ten proběhl 27. dubna tohoto roku a zcela zvrátil původní rozsudek krajského soudu. Městu Rumburk bylo dáno za pravdu v plném rozsahu a tím zachráněno ohrožených 15 milionů.
Jedná se o další dořešený spor z doby před naším nástupem do vedení města před osmi lety a pocit z vítězství je o to větší, jak těžký soupeř stál proti nám na druhé straně. Město Rumburk si tak za posledních osm let nepokazilo své skóre a do své výsledkové listiny si může zapsat další bod za vítězství. Za tuto dobu totiž všechny vedené obchodní spory Město Rumburk vyhrálo.

Darek Šváb
místostarosta města Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail