Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Spolu s Indiány oslavili Den Země

Krásná Lípa • Soutěžemi a zábavou oslavila stovka dětí z Krásné Lípy a Ústí nad Labem Den Země. Ten pro ně již po několikáté na své terénní základně připravili ochránci přírody z ČSOP Tilia. „Snažíme se každý rok přijít s něčím novým, aby se oslavy nestaly ničím fádním. Proto jsme je tentokrát věnovali přírodnímu životu Indiánů,“ řekl jejich předseda Jan Eichler. Pozornost dětí i ostatních návštěvníků ovšem upoutali i dravci, které do Krásné Lípy přivezli studenti šluknovské střední lesnické školy.
Koncem týdne pokračovaly oslavy Dne Země na krásnolipském Křinickém náměstí a zúčastnilo se jich přes osm set lidí. O.p.s České Švýcarsko spolu se Správou Národního parku České Švýcarsko, Českým svazem ochránců přírody Tilia a městem Krásná Lípa připravili pro návštěvníky pestrý program.
Velké pozornosti se těšila soutěž ve sběru papíru, které se účastnili jak obyvatelé Krásné Lípy, tak přespolní, například z Rumburku, Šluknova a dokonce i z Prahy. Nasbíráno bylo úctyhodných 618 kilogramů starého papíru a nejlepším sběračem a absolutním vítězem soutěže se stal Martin Staněk z Krásné Lípy, který nasbíral 115 kilogramů papíru. A právě soutěž ve sběru papíru přispěla k propagaci třídění odpadů ve městě Krásná Lípa a výtěžek z této soutěže v hodnotě 2.000 korun byl v závěru odpoledne předán Českému svazu ochránců přírody při Střední lesnické škole Šluknov na výstavbu voliér pro handicapované ptáky.
Filmový večer „O zvířatech a lidech“ byl definitivní tečkou za oslavami Dne Země v Krásné Lípě. Během dvou hodin zhlédlo několik desítek diváků celkem 7 krátkých ekofilmů, převážně o přírodě a krajině Českého Švýcarska.

Tisk Tisk | E-mail E-mail