Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Krásné Lípě se staví i o víkendech

Krásná Lípa • Na jednotlivých stavbách rozsáhlého projektu krásnolipské radnice „Centrum Českého Švýcarska“ se intenzivně pracuje i o víkendech. Součástí tohoto 163milionového projektu je i celková přestavba bývalé továrny přímo v centru města. „Naším cílem je proměna nevyužívané a chátrající bývalé koželužné továrny z druhé poloviny 19. století na moderní a aktivní centrum služeb pro návštěvníky a obyvatele Českého Švýcarska a chceme to stihnout do podzimu tohoto roku, proto práce neustávají ani o víkendech,“ říká starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart.
Po dokončení generální přestavby objektu v hodnotě 27 milionů Kč nabídne centrum služeb turistům i místním obyvatelům např. galerii, kavárnu, klubovnu, posilovnu a fitnes, saunu a solárium nebo ubytovací kapacity. „V Krásné Lípě vznikne další kulturně-sportovní zařízení pro aktivní odpočinek a my věříme, že tento objekt spolu s dalšími zařízeními projektu „Centrum Českého Švýcarska“ přispěje výraznou měrou k celkovému zkvalitnění života ve městě i v celém našem regionu,“ dodává Zbyněk Linhart.
Celý projekt zahrnuje kromě vybudování centra služeb také výstavbu nového Infocentra Českého Švýcarska na Křinickém náměstí, dokončení jednoho z největších sportovních areálů v regionu, obnovení historické naučné stezky po okolí města nebo výstavbu sítě cyklostezek napříč Krásnou Lípou.
Na realizaci projektu „Centrum Českého Švýcarska“ získala radnice prostředky ze strukturálních fondů EU, SROP i státního rozpočtu ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail