Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku proběhla Velikonoční sbírka 2006

Již popáté proběhla ve čtvrtek 6. dubna 2006 v Rumburku celostátní Velikonoční sbírka, kterou pořádá humanitární organizace ADRA. Na pořádání sbírky se aktivně podíleli dobrovolníci z řad studentů rumburského gymnázia. Velikonoční sbírka proběhla na více než sto místech naší republiky. Celkem byly vybrány téměř tři miliony korun, v Rumburku vybrali studenti 14.037 Kč.
Výtěžek sbírky je určen na pomoc obětem přírodních katastrof, válečných konfliktů a na pomoc sociálně a zdravotně ohroženým obyvatelům jak v České republice, tak i v zemích Evropy, Asie a Afriky. Jedna třetina sbírky bude použita pro domácí projekty, druhá pro zahraniční – např. pojízdná zubní ambulance Mobident v Moldávii, pomoc Pákistánu po zemětřesení, projekt „Adopce v balíčku“ zaměřený na chudé děti v Kosovu, psychosociální pomoc v Beslanu, potravinová pomoc chudým dětem v Bangladéši, atd. Třetí třetina bude ponechána ve fondu pro naléhavé krizové situace (přírodní katastrofy, války), aby v takové situaci mohla být co nejrychleji poskytnuta humanitární pomoc. V současné době ADRA aktuálně pomáhá v oblastech České republiky, které byly zasaženy povodněmi, dále na obnovení životních podmínek v jihovýchodní Asii, která byla koncem roku 2004 katastroficky zasažena vlnami tsunami. Obnovila již přes 15 škol na Sumatře (další desítky škol obnovuje) a desítky domů na Srí Lance. Zajistila též výrobu většího množství rybářských lodí, aby se místní obyvatelé, kteří přišli o všechno, mohli věnovat sami své obživě.
Z dalších aktivit o.s. ADRA uveďme např. již několikaletý zajímavý projekt, kterým je adopce na dálku chudých bangladéšských dětí.

Děkuji všem, kteří do sbírky přispěli. Velké poděkování patří též dobrovolníkům z řad studentů rumburského gymnázia a vedení školy za vstřícnost a organizační podporu sbírky.

RNDr. Beatrice Patzeltová, Ph.D.
dobrovolná spolupracovnice o.s.
 ADRA

Tisk Tisk | E-mail E-mail