Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zájmové organizace v Krásné Lípě získaly dotace i v letošním roce

Krásná Lípa • Stejně jako v minulých letech rozhodovala Rada města v Krásné Lípě i letos o finančních příspěvcích místním zájmovým organizacím.
V rámci dotačních titulů rozdělila mezi 19 zájmových organizací, které působí ve městě a jeho okolí, celkem 200 tisíc korun. „Každoročně se snažíme podpořit aktivní zájmové organizace, které celoročně pracují, a také podpořit akce, které ve městě pořádají. Počet akcí, které pořádají zájmové organizace, je úctyhodný, není týden, aby se v Krásné Lípě něco nedělo. A nejsou to akce malé, Krásnolipští se mohou pochlubit několika akcemi nadregionálními nebo mezinárodními,“ uvádí místostarostka Krásné Lípy Hana Volfová.
Na finanční podporu se tak ve městě mohou těšit například místní aktivní ochránci přírody, mnohými úspěchy ověnčení členové oddílu řecko – římského zápasu nebo maminky s dětmi v mateřském centru Beruška. Vedení krásnolipské radnice finančně podpořilo také konání nejrůznějších sportovních a kulturních akcí, i díky dotacím se tak letos uskuteční např. volba nejkrásnější romské dívky Miss Roma, pořádaná romským sdružením Čačipen, v létě pak bude Krásná Lípa hostit Letní turistický sraz, mezinárodní folklorní festival nebo další ročník cyklistického závodu Tour de Feminin. Radní však nezapomněli ani na okolní osady a podpořili například organizaci Svatojánských slavností či Letnic v nedaleké Vlčí Hoře. Vedení města ze své přízně nevynechalo ani místní rybáře, kynology, hasiče, fotbalisty a dotace získaly také zdejší folklorní a pěvecké soubory. „Velmi si vážíme těchto téměř osmi stovek aktivních lidí, kteří z Krásné Lípy dělají lepší místo pro život,“ dodává Hana Volfová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail