Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kde se něco děje

Dostalo se mi pozvání na akci „Vítání jara“ v mateřské školce na Komenského ulici. A protože ve školce jsem opravdu řadu let nebyla, přišlo pozvání vhod. Přes chladné počasí se na školkové zahradě sešla řada rodičů, prarodičů, sourozenců, paní učitelek a zvědavců, jako jsem byla já. Venku děti společně s učitelkami přednesly jarní a velikonoční básničky i písničky. Vystoupení bylo krásné, ale přesto jsme rádi vešli dovnitř, neboť zima se ještě nechtěla pustit vlády.
Hned za dveřmi mě přepadla myšlenka, která mě nepustila dodnes: „V téhle školce se děti nenudí.“ Množství a rozmanitost výtvarných prací v každém koutku třídy, chodeb i šaten působilo velice příjemným a teplým dojmem. Ale přejdu k hlavnímu bodu celé akce. Paní učitelky připravily několik zajímavých velikonočních dekorací, které děti mohly vyrobit společně s rodiči. Taková slepička nebo zajíček v sukýnce z vyfouklého vajíčka, kterým z hlavy roste řeřicha – to je panečku cennost! Mne osobně zaujalo aranžmá z vrbových proutků, vyfouklého vajíčka, mašle a snítky břečťanu. A co by to bylo za Velikonoce bez pomlázky? Pro zájemce o velikonoční nezbytnost byl připravený zručný „pletař“, který jim ochotně poradil, jak na to. Každý, kdo se zapojil, odcházel s plnýma rukama výrobků a tak rád uvítal možnost vyrobit si papírový košíček, kam poklady mohl uložit. Ve třídě předškoláků byl pro všechny připraven bohatý rautový stůl, k jehož rozmanitosti přispěly i samotné děti, které pochoutky vyzdobily.
Celé akci předcházela soutěž pro rodiče s dětmi o nejhezčí velikonoční aranžmá. Porotou byli rodiče dětí, ale i paní učitelky. Výběr byl opravdu těžký, přesto vzešla trojice vítězů. Na třetím místě se umístila Sonička Křenařová, na druhém Matýsek Rein a vítězkou se stala Lucinka Duchoslavová. Tyto děti byly oceněny dortem, ozdobeným žlutými kuřátky.
Ani se mi nechtělo věřit, kolik hodin uteklo. Celá akce se nesla v duchu pohody a přátelství. A jestli tohle byl cíl pořadatelek, tak byl ve vrchovaté míře splněn.

Alena Vágnerová 
(redakčně upraveno)

Tisk Tisk | E-mail E-mail