Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nová alej v Krásné Lípě

Krásná Lípa • Novou javorovou a jasanovou alej vysázely krásnolipské děti spolu se členy místního Ekoklubu Ledumka a Brontosaury z Ústí nad Labem.
Polní cestu, která vede z města k pramenům říčky Křinice, tak oživí 35 javorů a jasanů, které pochází z krásnolipského městského parku, který nyní prochází generální rekonstrukcí.
Aleje a stromy v Krásné Lípě vysazujeme pravidelně a systematicky již téměř dvanáct let a v mnoha případech spolupracujeme právě s dětmi a kluby ochránců přírody. Naším dlouhodobým cílem je zlepšení tváře města mimo jiné i prostřednictvím zkvalitnění městské zeleně. V případě alejí je důležitý i faktor propojení města s okolní přírodou. Je bohužel smutnou realitou, že stromy podél cest spíše mizí,“ říká tajemník radnice v Krásné Lípě Jan Kolář, který je také spolu s Ing. Karlem Hiekem hlavním iniciátorem celkové obnovy zeleně ve městě.
Vysazování nové javorové a jasanové aleje v sobotu 6. května se zúčastnilo přes dvacet dětí a podle jejich slov se nejvíc těší na to, až stromky vyrostou a oni okolo nich budou moci s hrdostí provádět své kamarády a známé a říkat: „Ten jsme sázely my!“

Tisk Tisk | E-mail E-mail