Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští si připomněli konec 2. světové války

61. výročí vítězství nad fašismem a ukončení největšího válečného konfliktu v historii si v pátek 5. května připomněli u památníku obětí 2. světové války na rumburském hřbitově představitelé města Rumburku v čele se starostou Ing. Jaroslavem Sykáčkem spolu se zástupci Svazu protifašistických bojovníků, Bojovníků za svobodu a dalšími osobnostmi politického a společenského života Rumburku. Pietního aktu se také zúčastnila polská delegace vedená zástupcem vojenského atašé Polského velvyslanectví v Praze podplukovníkem Pawlem Kielibou, aby uctila památku svých polských vojáků, kteří v posledních hodinách války v roce 1945 padli při osvobozování Rumburku.
Smutečního aktu se zúčastnilo i velké množství dětí a studentů rumburských základních a středních škol, což ocenil pplk. Kieliba i starosta města Ing. Sykáček: „Je velmi důležité připomínat dětem a mladým lidem, co to byla druhá světová válka a jaké hrůzy dokázala napáchat. Jedině tak pochopí, jak důležité je bojovat za mír a nikdy nedopustit, aby jakékoli neshody přerostly ve válečný konflikt,“ zdůraznil starosta a dodal: „Rád bych poděkoval všem pedagogům našich základních i středních škol, že se se svými žáky zúčastnili tohoto pietního aktu a spolu s námi uctili památku těch, kteří padli proto, abychom my mohli klidně žít. Je povinností nás starších varovat naše děti před nebezpečím války a učit je úctě k míru a lásce k zemi, ve které se narodily.“

pietni_akt_web

Květiny pokládají k hrobu polských vojáků starosta Rumburku Ing. Jaroslav Sykáček a zástupce Polského velvyslanectví v Praze pplk. Pawel Kieliba.

Tisk Tisk | E-mail E-mail