Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stezka odvahy

Již po 27. pořádal Klub českých turistů Rumburk pro děti a jejich rodiče Stezku odvahy. A proč právě Stezka odvahy, když se nekoná v noci, ani na ní nejsou strašidla? Protože odvážné je každé dítě, které turistickou stezku vedoucí přes kopce, údolí i skály zdolá, mnohdy i přes nepřízeň počasí.
Stezka odvahy se konala v sobotu 6. května, měřila osm kilometrů a trasa (letos obzvlášť zajímavá) vedla jako vždy nádhernou krajinou Českého Švýcarska. Začínala v Brtníkách, kde účastníky uvítaly nádherné staré trampské písničky skupiny „Širák“. Počasí bylo malým i velkým turistům příznivě nakloněno, a tak se jich do jarní přírody vydalo 684 (368 dětí, 316 dospělých)! Sjeli se sem výletníci z blízkého i vzdáleného okolí – z Rumburku, Starých Křečan, Jiříkova, Krásné Lípy, Mikulášovic, Dolní Poustevny, Lobendavy, Velkého Šenova, Šluknova… Ti nejvzdálenější pak z Příbrami, Chomutova, Hradce Králové…
Cíl byl také již tradičně na turistické louce v osadě Kopec a na každého, kdo došel a ukázal razítka získaná na kontrolách, čekala odměna – pro děti krásná, ručně vyráběná dřevěná medaile (vyrábí člen našeho oddílu Květoslav Stehlík), diplom a malá sladkost, pro dospělé pak poprvé také diplom (i „dospělákům“ udělal velkou radost). Tím ale dění na louce zdaleka nekončilo. Děti se mohly vrhnout do nejrůznějších soutěží (hod kroužky do umyvadla, na plechovky, nebo kolečky do umyvadla, chůze na chůdách, či prolézání v pytli) a získat tím mnoho dalších sladkostí. Pro malé i velké pak byla připravená tombola, ve které všechny losy vyhrávaly.
Občerstvit se bylo možné přímo ve stánku pana Procházky na louce, nebo v blízké restauraci U Vyskočilů, nejlepší byl ale vuřt vlastnoručně opečený na ohýnku. Celý den zpestřovala program krásná trampská muzika.
Připravit Stezku odvahy dá rumburským turistům vždy mnoho práce a starostí, ale radost a spokojenost účastníků je velkou odměnou a motivací pro příští rok.
Děkujeme také sponzorům, kteří nám přispěli a bez nichž bychom tuto akci nikdy nemohli konat.

stezka_odvahy_web

Lenka Obergruberová
členka KČT Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail