Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tradiční přátelské sportovní setkání partnerských měst Krásná Lípa – Eibau

Krásná Lípa • Tradiční sportovní setkání představitelů partnerských měst Eibau a Krásné Lípy spolu s přizvaným týmem Rybniště proběhlo v sobotu 29. dubna ve sportovním areálu Českého Švýcarska v Krásné Lípě.
Podobná setkávání realizujeme několikrát ročně již téměř 10 let a za tu dobu jsme s našimi partnery z Eibau navázali opravdová přátelství, a tak je atmosféra vždy výborná a plná zdravého soutěžení,“ uvedla Hana Volfová, místostarosta Krásné Lípy a zároveň organizátorka zmíněné akce.
Partnerská města soutěžila po celé sobotní dopoledne ve třech disciplínách – minikopané, volejbalu a nohejbalu, přičemž vítězné vavříny si nakonec odvezlo družstvo Rybniště před domácí Krásnou Lípou a hosty z německého Eibau. Odpoledne se poté všech třicet účastníků turnaje přemístilo do krásnolipského kulturního domu, kde zhlédli prezentaci města vedenou starostou Zbyňkem Linhartem. Německé partnery zaujal především právě realizovaný projekt Centrum Českého Švýcarska, a tak celé odpoledne probíhala v kulturním domě živá diskuze na téma investičních projektů, staveb, ale například také další možné příhraniční spolupráce. „Každé podobné mezinárodní setkání je prospěšné všem stranám a pokud se nám daří organizovat ho takovouto odlehčenou formou sportovního turnaje, je to jen dobře,“ dodává Zbyněk Linhart.

eibau_web

Účastníci sportovního dopoledne na společné fotografii. Foto: jk

Tisk Tisk | E-mail E-mail