Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Úspěch studentek rumburské střední zdravotnické školy v Liberci

V letošním roce se poprvé Střední zdravotnická škola Rumburk zapojila do diskusní soutěže studentů Ústeckého a Libereckého kraje pod názvem „Dny psychologie“.
Kvalifikačního školního kola, které proběhlo 20. února 2006, se zúčastnilo 7 studentek různých ročníků, jejichž výkonům, kromě poroty, profesorů a spolužáků, přihlížel i starosta města Ing. Sykáček. Výstupy všech studentek byly velmi vyrovnané, a tak bylo rozhodování o dvou reprezentantkách, které postoupí do regionálního kola soutěže v Liberci, velmi těžké. Nakonec byly vybrány Miroslava Beranová z 3. ročníku a Denisa Učňová z 1. ročníku.
Společné diskusní téma regionálního kola bylo „Vztahy ve škole aneb komunikace ve škole“. Cílem celé akce bylo vzájemné setkání a vyslechnutí názorů studentů „od Mostu po Turnov“ na toto velmi zajímavé téma. 26. dubna se na půdě liberecké střední zdravotnické školy sešlo 14 soutěžních příspěvků. Každá z prací byla zcela originální a na velmi dobré úrovni. O to větší překvapení nastalo, když se Mirka Beranová umístila na prvním a Denisa Učňová na druhém místě. Kromě gratulací od všech zúčastněných si studentky přivezly nové zkušenosti s veřejnou prezentací a jejich výkony byly i věcně oceněny.
Reakce profesorů i studentů na tuto akci byly kladné. Proto věřím, že se i v příštím roce opět sejdeme, abychom podiskutovali na dané téma. Závěrem děkuji vedení školy, SRPŠ a kolegům za pomoc při realizaci školního kola a za podporu v kole regionálním.

Tisk Tisk | E-mail E-mail