Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Velká cena Rumburka judistů

V pozměněném a nevyhovujícím termínu (29. dubna 2006) uskutečnil náš Judoklub Rumburk svou tradiční soutěž – Velkou cenu. To se také stalo příčinou slabší účasti závodníků, a to jak v počtu startujících (55 z 10 oddílů českých, včetně sousedního JV Judo Rumburk a dále dvou německých – Seifhennersdorfu a Zittau), tak i místy v kvalitě. Ve stejnou dobu se totiž v našich vypsaných kategoriích (mláďat a starších žáků) konaly soutěže v Mladé Boleslavi a Karlových Varech.
Při zahájení soutěže převzal MUDr. František Hlaváč od pořadatelů čestnou medaili Judoklubu Rumburk jako poděkování za jeho dlouholetou pomoc při pořádání soutěží, v nichž pravidelně zajišťoval lékařskou službu.
Pak začala soutěž, kde v kategorii „mláďat“, v níž startovali chlapci společně s děvčaty, byla pro nás nejzajímavější váha do 30 kg. Zde v šestičlenném poli získali všichni tři naši startující závodníci medaili. Zvítězila Klára Stodůlková, 2. místo vybojoval Daniel Helikar a 3. David Lichtenberk. Ve váze do 26 kg pak ještě přidal Mirek Horák další bronzovou medaili. V soutěži se představily též Míša Macková (startovala poprvé) a Kristýna Pekárková (druhý start). Obě se tomuto sportu věnují teprve několik měsíců a přestože většinu svých zápasů zatím prohrály, naznačily, že v budoucnu se s nimi bude muset počítat.
Ve starších žácích se sešla kvalitní konkurence ve váze do 50 kg, kterou vyhrál náš Honza Havlas, a zejména ve váze do 55 kg, kde se Tomáš Rákosník stačil na 2. místě vklínit mezi dva loňské mistry ČR – vítěze Šparuka a třetího Maška (oba SK Děčín). Další dvě 3. místa získali Ondra Pimpara (42 kg) a David Štěpánek (60 kg).

Tisk Tisk | E-mail E-mail