Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

180 historických vozidel opět míří do Krásné Lípy

Krásná Lípa • Přípravy na rallye historických vozidel Sachsen Classic 2006, která dne 19. 8. 2006 zavítá také do Krásné Lípy, jsou opět v plném proudu. Krásná Lípa bude hostit na 180 veteránů všech světových automobilových značek. Po obrovském úspěchu z minulého roku, kdy si pohled na průjezd veteránů městem nenechalo ujít na tři tisíce nadšených diváků, chystají letos organizátoři akce pro příznivce historických vozů opravdovou motoristickou lahůdku.
Již podruhé k nám zavítá přes 180 závodníků světově proslulé veteránské rallye Sachsen Classic a k nim se přidá ještě přes 60 veteránů domácí značky Škoda. Novinkou pro letošní rok bude to, že se účastníci rallye na Křinickém náměstí zdrží přes polední přestávku na oběd. Připraven bude také bohatý doprovodný program pro diváky,“ udává Tomáš Salov z Krásné Lípy, který pro organizátory zajišťuje průjezd Českým Švýcarskem. Příznivci automobilové klasiky, kteří 19. srpna tohoto roku navštíví Krásnou Lípu, tak budou mít zcela unikátní možnost detailně si prohlédnout celé startovní pole krásných automobilů, které budou po dobu pauzy posádek vystaveny na Křinickém náměstí.
V rámci doprovodného programu akce, na jejíž přípravách se v těchto dnech ve městě intenzivně pracuje, vystoupí na náměstí různé hudební skupiny a téměř po celý den zde bude k dispozici drobný stánkový prodej a občerstvení. „V Krásné Lípě organizujeme v letošním roce rekordní počet kulturních, sportovních a společenských akcí a rallye Sachsen Classic patří mezi nejvýznamnější. Věřím také, že Ústecký kraj do té doby zajistí alespoň standardní průjezdnost komunikací. Rallye se účastní řada významných osobností, ať už to je předseda představenstva Škody pan Wittig nebo Alexander Prinz von Bayern, či několik světově proslulých závodníků, a tak bych jim raději popřála krásný pohled na přírodu Českého Švýcarska než doporučila ostražité sledování silnice a přála bezpečný průjezd bez škody na vozidle,“ dodává místostarostka Krásné Lípy Hana Volfová.

auticko_web

Krásná Lípa bude letos podruhé hostit více jak 180 veteránů všech světových automobilových značek. Foto: jf

Tisk Tisk | E-mail E-mail