Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Konference o bezpečnosti českého i německého pohraničí v Žitavě

Na konferenci o bezpečnosti v Žitavě byla v pondělí 22. května podepsána významná mezinárodní smlouva o spolupráci české a saské policie v příhraničních oblastech.
Konference se zúčastnili zástupci zemského a spolkového sněmu, zástupci spolkového ministerstva vnitra, starostové měst a obcí v česko-saském příhraničí a zástupci policie obou států. Tématem konference bylo zhodnocení bezpečnostní situace v příhraničních oblastech Saska, zejména oblast Ebersbach, Neugersdorf, Seifhennersdorf, Großschönau, Rumburk, Varnsdorf. Na jednání byla přijata tzv. „Žitavská deklarace“. Zástupci Okresního ředitelství Policie ČR Děčín se mohli pochlubit tím, že k ovlivnění bezpečnostní situace v příhraničí přispěli organizováním společných hlídek v příhraničních oblastech Ebersbach, Neugersdorf, Seifhennersdorf, na české straně oblast Rumburska, kde je nejvíce frekventovaná trestná činnost.
V závěru konference zástupci Okresních policejních ředitelství Česká Lípa, Děčín a Liberec (včetně Policejního ředitelství Horní Lužice – Dolní Slezsko) podepsali společnou rámcovou dohodu o další spolupráci v boji s příhraniční trestnou kriminalitou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail