Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipští úředníci vyčistili koryto Křinice

Krásná Lípa • Zcela netradiční odpověď na odstávku elektrického proudu dali ve čtvrtek 25. května zaměstnanci Městského úřadu v Krásné Lípě.
Z důvodu údržby vedení nešel na krásnolipské radnici elektrický proud, a proto se její úředníci rozhodli pomoci přírodě a životnímu prostředí ve městě. V čele se starostou města Zbyňkem Linhartem vyrazili čistit tok místní říčky Křinice. V holínkách a pracovním oblečení strávili pracovní den vynášením odpadu z koryta řeky, čištěním břehů a hledáním různých „pokladů“, které do této malebné říčky protékající Národním parkem České Švýcarsko přinesla civilizace a zejména někteří nezodpovědní lidé.
Po letošní velké vodě je na Křinici nehezký pohled. Již v minulém týdnu ji uklízely děti z řad ochránců přírody z Ústí nad Labem, kteří již tradičně jezdí na terénní základnu ČSOP v Krásném Buku, a tak jsme nemohli zůstat pozadu,“ říká tajemník MěÚ Krásná Lípa Jan Kolář, který celou akci vymyslel a zrealizoval.
A jak dodal, nebylo v silách osazenstva krásnolipské radnice vyčistit celý tok Křinice až k česko-německým hranicím, ale vedení města se rozhodně nebrání ani podpoře aktivit jiných dobrovolníků a nabízí jim materiální a technickou pomoc, pokud by snad chtěli následovat jejich čtvrtečního příkladu.
A tak bylo ve čtvrtek 25. května možné v Krásné Lípě například spatřit, jak hlavní iniciátor a realizátor projektu Centrum Českého Švýcarska, který je zaměřen na podporu turistického ruchu v regionu a který má hodnotu přes 163 milionů Kč, krásnolipský starosta Zbyněk Linhart doluje zrezivělé hrnce a staré pneumatiky ze dna Křinice. „Ochranou přírody jsem se aktivně zabýval již od dětství, jsem stále řadovým členem zdejší organizace ČSOP. V současné pozici ji napomáhám přeci jenom jinou, spíše manažerskou formou, a tak dnešek je vlastně takovým malým návratem do minulosti. A někdy je nakonec také příjemné trochu se protáhnout,“ shrnul tuto netradiční aktivitu s úsměvem Zbyněk Linhart.

Tisk Tisk | E-mail E-mail